Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Seime rengiamas forumas socialinio verslo svarbai ir aktualijoms aptarti

2021 m. birželio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Birželio 16 d., 11 val. Seime rengiamas forumas „Socialinio verslo proveržis Lietuvoje: vizija ar realybė?“, kurio metu savo įžvalgomis apie socialinį verslą dalinsis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO), Europos Komisijos  ekspertai, ministerijų ir socialinio verslo atstovai.

Forumas bus tiesiogiai transliuojamas Seimo interneto svetainėje ir YouTube paskyroje. Norinčius virtualiai dalyvauti forumo diskusijoje, kviečiame registruotis ČIA.

Šiandien socialinis verslas įgauna vis didesnę svarbą – kas ketvirta nauja kompanija Europoje yra socialinis verslas. Europos Sąjunga pasirinko socialinį verslą kaip vieną pagrindinių įrankių kovoti su nedarbu ir augančia socialine atskirtimi, nes unikalus jo modelis šiuo metu efektyviausiai sprendžia opias regiono problemas. Socialinis verslas yra svarbi socialinės ekonomikos dalis ir ES ekonomikos ramstis. Socialinė ekonomika sudaro apie 10 proc. bendrojo vidaus produkto. Socialinio verslo srityje ES dirba daugiau kaip 13,6 mln. darbuotojų.

Remiantis ES patirtimi, socialinis verslas Lietuvoje žengia pirmuosius žingsnius. Vis dažniau girdime apie įvairias iniciatyvas, kuomet verslas ar nevyriausybinis sektorius (NVO) yra pasiruošęs spręsti socialines ar aplinkosaugines problemas.

Lietuvoje socialinio verslo reguliavimas dar tik formuojasi: įstatyminėje bazėje nėra apibrėžta,  kas yra socialinis verslas, todėl sunku skatinti tvarią jo plėtrą, kai tuo metu Europoje veikia per du milijonus socialinių verslų. 

Seimo narys Andrius Bagdonas pateikė Smulkaus ir vidutinio verslo įstatymo pataisą siūlydamas socialinio verslo sąvoką, kuri padėtų pagrindus socialinio verslo teisiniam reglamentavimui. Šio įstatymo projektas jau nuo sausio mėnesio buvo svarstomas drauge su Socialinio verslo asociacijos nariais, NVO atstovais, Socialinės apsaugos ir darbo, taip pat  Ekonomikos ir inovacijų ministerijų darbuotojais, socialinio verslo praktikais.

Socialinio verslo apibrėžties integravimas į Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros įstatymą yra labai svarbus, nes įstatyminis pagrindas stiprintų socialinio verslo subjektų pripažinimą ekonomikoje, suteiktų galios ir galimybių formuoti visuomenės nuomonę apie socialinės ekonomikos svarbą ir jos teikiamą naudą, kuriamą pridėtinę vertę, didesnį visuomenės įsitraukimą į įsisenėjusių ir naujai besiformuojančių socialinių ir aplinkosauginių problemų ir iššūkių sprendimus.

 

Daugiau informacijos:

Seimo nario Simono Gentvilo patarėja Reda Kneizevičienė

El. p. [email protected]

Mob. 8 611 21 453

 

       Naujausi pakeitimai - 2021-06-14 11:21
       Jolanta Anskaitienė