Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Seime vyks konferencija „Atstatykime Vilniaus rotušės laikrodį – svarbiausiąjį valstybės laikrodį“

2021 m. lapkričio 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

Rytoj, gruodžio 1 d., 10 val. Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai) Seimo LVŽS frakcijos narės Rimantės Šalaševičiūtės ir Lietuvos kultūros politikos instituto direktoriaus Antano Staponkaus iniciatyva rengiama konferencija ir diskusija „Atstatykime Vilniaus rotušės laikrodį – svarbiausiąjį valstybės laikrodį“.

Anot rengėjų, konferencija svarbi Lietuvos sostinei, valstybei ir kiekvienam šalies gyventojui. Joje bus analizuojamos svarbiausio valstybės laikrodžio atstatymo sąlygos ir prielaidos.

„Šios idėjos pagrįstumas turi tvirtų argumentų. Pirmiausia reikėjo išanalizuoti Lietuvos sostinės laikrodžio istoriją. Profesorius Libertas Klimka kaip tik ėmėsi iniciatyvos parengti tokią studiją. Šiandien mes ją jau turime. Taip atsirado objektyvus istorinis pamatas judėti toliau“, – sako R. Šalaševičiūtė.

Atkurtas Vilniaus rotušės laikrodis su šiuolaikiškai išplėtotomis funkcijomis neabejotinai taptų miesto praeities ir ateities vizijos jungtimi, svarbiu sostinės paveldo objektu, šiuolaikinio mokslo ir technikos paminklu.

„Be minėtos studijos parengimo ir išleidimo jau atlikti ir Rotušės aikštės archeologijos tyrimai. Architektai parengė galimo laikrodžio bokšto maketą, informacinių technologijų specialistai jau kuria programą laikrodžio kompiuterinei įrangai. Steigiamas sostinės Rotušės laikrodžio atstatymo fondas“, – sako Lietuvos kultūros politikos instituto direktorius A. Staponkus.

Anot A. Staponkaus, Rotušės bokštas su jame įtaisytu laikrodžiu turėtų būti atstatomas ir atkuriamas Lietuvos gyventojų lėšomis „prisidedant po plytą“ ir išeivijos, verslo įmonių, kultūros fondų, kitų kultūros mecenatų skiriamomis lėšomis.

Vilniaus rotušė buvo įsteigta XIV amžiuje, kai Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Jogaila Vilniaus miestui 1387 metais suteikė Magdeburgo teises.

 

Konferencijos programa

 

Tiesioginę renginio transliaciją kviečiame stebėti Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Dalyvauti konferencijoje taip pat galima prisijungti per „Teams“ programą čia.

 

Daugiau informacijos:

Solveiga Ulienė-Veikalienė 

Seimo narės Rimantės Šalaševičiūtės patarėja

Tel.: (8 5) 239 6280, mob. 8 62091779

El. p. [email protected]

       Naujausi pakeitimai - 2021-12-01 10:34
       Rimas Rudaitis