Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Seime vyks Daugiakalbio švietimo forumas

2022 m. lapkričio 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gruodžio 7 d., trečiadienį, 10 val., Seimo Konstitucijos salėje vyks Daugiakalbio švietimo forumas.

Forumo tikslas – aptarti mokslinius tyrimus ir gerąsias praktikas plėtojant daugiakalbystę skirtinguose formaliojo švietimo lygmenyse. Praktikams forumas aktualus dėl nuolat iškylančių daugiakalbystės plėtojimo iššūkių, mokslininkams – atveria naujų tyrimų sritis, o švietimo politikams – įžvalgas apie palankių sąlygų daugiakalbystei ugdyti kūrimą. Tikimasi, kad forumo metu visos suinteresuotos pusės galės išgirsti daugiakalbystės ugdymo aktualijas skirtingais aspektais.

Šiandien daugelyje šalių daugiakalbystės ugdymas yra vienas iš nacionalinių ugdymo programų prioritetinių tikslų. Pažymėtina, kad nemažoje dalyje valstybių daugiakalbystė yra plėtojama nuo ankstyvojo amžiaus, siekiant, kad jaunas žmogus galėtų laisvai komunikuoti keliomis užsienio kalbomis. Daugiakalbystės ugdymas neabejotinai yra susijęs su nacionaline daugiakalbystės politika švietime, todėl labai svarbu, kaip ugdymo turinyje yra numatytas ne tik užsienio kalbų, bet ir tautinių mažumų kalbų ugdymas, kaip yra skatinamas ir palaikomas gimtosios kalbos ugdymas kitose šalyse ir pan. Visiškai kitokiomis spalvomis daugiakalbystės aktualijos iškilo dabartiniu laikotarpiu, prasidėjus Rusijos sukeltam karui Ukrainoje, kai į kaimynines šalis, taip pat ir Lietuvą, atvyko tūkstančiai Ukrainos vaikų. Taigi, šiandien daugiakalbystė yra suprantama labai plačiai ir neapsiriboja tik antrosios ar trečiosios kalbos ugdymu. Daugiakalbis švietimas yra susijęs su ugdymo turinio pertvarka, pedagogų pasirengimu, tarpkultūriniu ugdymu, integruoto užsienio kalbų ugdymo didaktika bei valstybinės kalbos ir užsienio kalbų santykiu.

Forume dalyvaus ir savo įžvalgomis dalysis Jungtinės Karalystės Nacionalinės kalbų plėtros mokymo programose asociacijos pirmininkė, vyresnioji kalbų ugdymo lektorė dr. Ivona Folei (Yvonne Foley), Europos Tarybos Europos šiuolaikinių kalbų centro ekspertas ir Švietimo, sporto ir tyrimų generalinis inspektorius Prancūzijoje Jonas Erin, Vytauto Didžiojo universiteto, Vilniaus universiteto mokslininkai ir tyrėjai, Lietuvos mokyklų vadovai ir pedagogai praktikai. Forume bus kalbama apie daugiakalbystę ir kalbų įvairovę mokyklose, kalbų ugdymą, mokytojų pasirengimą dirbti daugiakalbėje klasėje, Ukrainos vaikų ugdymo patirtis Lietuvoje.

Daugiakalbio švietimo forumą organizuoja Vytauto Didžiojo universitetas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Britų taryba.

 

Programa

Vietų skaičius ribotas. Registracija.

Renginį bus galima stebėti Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto biuro patarėja

Justina Paukštė, tel. (8 5) 239 6715, el. p. [email protected]

 

       Naujausi pakeitimai - 2022-11-28 11:44
       Rūta Mensonaitė