Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Lietuvos geografų ir žurnalistų ekspedicijos „Brydė‘2022 Aliaska” fotografijų paroda (II rūmai)

2023 m. sausio 24 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

 

Sausio 25 d., trečiadienį, 13 val. Seimo II rūmų parodų galerijoje (laisvas įėjimas nuo upės pusės) pristatoma Lietuvos geografų ir žurnalistų ekspedicijos „Brydė‘2022 Aliaska” fotografijų paroda. Paroda eksponuojama 2023 m. sausio 25 – vasario 6 dienomis Seimo nario Mykolo Majausko iniciatyva.

Ekspedicija „Brydė‘2022. Aliaska” – tai jau ketvirtasis bendras Lietuvos geografų draugijos ir Lietuvos žurnalistų sąjungos Kelionių žurnalistų klubo projektas. Jis skirtas Lietuvos išeivijos šviesuomenei atminti. Pagrindinis ekspedicijos tikslas – susitikti su Aliaskoje gyvenančiais lietuviais, pakeliauti po šį kraštą, kur prof. Kazys Pakštas svajojo apie galimybę įkurti atsarginę Lietuvą – „Dausuvą“.

 

 

Ankoridže „Brydė‘2022 Aliaska” ekspedicijos dalyviai susitiko su Aliaskos valstijos garbės konsule Svaja Vansauskas-Worthington, kur lietuvių bendruomenėje buvo nuoširdžiai priimti su vietinėmis vaišėmis. Visi, kas turi lietuviškų šaknų, rodė savo protėvių dokumentus, laiškus ar kitas išlikusias relikvijas. Aplankytas lietuviškas mini muziejus, kurį Chugake įkūrė ponia Svaja.

Aliaskos universiteto Ferbankse Šiaurės muziejuje ekspedicijos dalyvius pasitiko dar viena garsi lietuvaitė – dr. prof. Aldona Jonaitis. Šio muziejaus įkūrėja ir buvusi ilgalaikė direktorė pristatė Aliaskos etnografinę ir antropologinę ekspozicijas. Šiame universitete, Inžinerijos fakulteto dirbtuvėse yra sraigtasparniu atgabentas garsusis autobusas Nr. 142, kuriame gyveno ir savo gyvenimo pabaigą sutiko Kristoferis MacKendlesas – kino filmo „Atgal į gamtą“ herojus.

 

 

Ekspedicija keliavo Džeimso Daltono keliu, žinomu kaip „Ledo kelias“, kurį išgarsino ekstremalios realybės TV projektas „Ledo kelias“. Nors įvardijamas kaip greitkelis, tačiau tai yra 666 kilometrų paprasto žvyrkelio, kuris tęsiasi iki Arkties vandenyno. Jis buvo nutiestas ir skirtas naftotiekio Aliaskoje eksploatacijos reikmėms. Yukon River Camp gyvenvietėje, ant Jukono upės plausto aplankytas Neilas Eklundas – legendinis šio krašto keliautojas, Jukono upės žygeivis.

Denali nacionaliniame parke laisvai vaikšto grizliai ir meškos. Vienas ekspedicijos žygeivių buvo pasiklydęs, tačiau laimingai, per pelkes, pasiekė tikslą. Aukso ieškotojų kaimelyje ekspedicijos dalyviai aptiko smilčių... deja, įspūdžiai buvo kur kas gausesni.

Antroji ekspedicijos dalis vyko Vakarų pakrantėje, perskridus į Sietlą, kur keliauta iki Portlando. Čia nacionaliniai parkai taip pat įspūdingi, su daugybe kilometrų pasivaikščiojimo takų. Jie tarsi atvirukai su Mount Rainier, Crater Lake ar Olympic nacionalinių parkų vaizdais. Ekspedicija „Brydė‘2022 Aliaska” per šešiolika dienų trimis automobiliais nuriedėjo apie 4500 km, o pėsčiomis – apie 200 km.

 

Daugiau informacijos:

Informacijos ir komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė

Asta Markevičienė, tel. (8 5) 239 6202, el. p. [email protected]

 

       Naujausi pakeitimai - 2023-01-25 14:22
       Asta Markevičienė