Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Seime – diskusija „Šiuolaikinė psichotraumatologinė pagalba pasaulyje ir Lietuvoje“

2023 m. lapkričio 7 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisija ir Lietuvos traumų psichologijos asociacija organizuoja renginį, kurio metu bus dalinamasi patirtimi apie psichotraumatologinės pagalbos poreikį ir situaciją Lietuvoje, apžvelgiamos psichologinės pagalbos galimybės traumas patyrusiems žmonėms Lietuvos sveikatos sistemoje.

Lapkričio 10 d., penktadienį, 14 val. nuotoliniu būdu vyks diskusija „Šiuolaikinė psichotraumatologinė pagalba pasaulyje ir Lietuvoje“.

„Sukrečiančios patirtys žmonių gyvenime nėra retos. Lietuvoje atlikti tyrimai atskleidžia, kad virš 80 proc. apklaustų asmenų nurodo anksčiau patyrę trauminių patirčių, o net 8 proc. žmonių po šių įvykių jaučia potrauminio streso simptomus. Nesuteikus reikiamos pagalbos, potrauminis stresas ir kiti traumos sukelti psichikos sveikatos sunkumai gali turėti ilgalaikių neigiamų pasekmių žmogaus sveikatai, santykiams bei darbingumui. Taigi itin svarbu užtikrinti, kad patirtos traumos pasekmes jaučiantys asmenys turėtų galimybę laiku gauti veiksmingą psichologinę pagalbą“, – teigia Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas Andrius Navickas.

Pasaulyje yra nemažai moksliniais tyrimais grįstų žinių, kaip turėtų būti teikiama pagalba traumas patyrusiems žmonėms. Diskusijos metu apie tai kalbės žymus psichotraumatologas Kardifo universiteto (Jungtinė Karalystė) profesorius Džonatanas Bisonas (Jonathan Bisson). Prof. Dž. Bisonas yra atlikęs daugybę mokslinių tyrimų potrauminio streso atpažinimo bei pagalbos būdų veiksmingumo tematika. Profesorius glaudžiai bendradarbiauja su mokslininkais iš viso pasaulio, o jo atliktų tyrimų rezultatais ir mokslu grįstomis įžvalgomis remiamasi, sudarant tarptautines pagalbos potrauminio streso sutrikimą patiriantiems žmonėms rekomendacijas. Diskusijos metu prof. Dž. Bisonas pristatys, kokie yra šiuolaikiniai mokslu grįstos psichotraumatologinės pagalbos principai.

Lietuvos traumų psichologijos asociacijos (LTPA) prezidentė, Vilniaus universiteto docentė dr. Odeta Geležėlytė diskusijos metu pasidalins įžvalgomis apie psichotraumatologinės pagalbos poreikį ir situaciją Lietuvoje. Sveikatos apsaugos ministerijos Psichikos sveikatos skyriaus vedėjas Ignas Rubikas apžvelgs psichologinės pagalbos galimybes traumas patyrusiems žmonėms Lietuvos sveikatos sistemoje.

Pasak Seimo nario A. Navicko, „sujungdami pasaulinę mokslu grįstų žinių perspektyvą ir įžvalgas apie psichotraumatologinę pagalbą mūsų šalyje, renginį apibendrinsime diskutuodami apie kryptis, kuriomis turėtume judėti, siekiant, kad traumas patyrusiems žmonėms Lietuvoje būtų prieinami šiuolaikiniai ir veiksmingi pagalbos būdai“.

Konferencijos programa

Renginys vyks lietuvių ir anglų kalbomis, bus sinchroninis vertimas į minėtas kalbas.

Diskusija bus tiesiogiai transliuojama Seimo interneto svetainėje, „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

 

 

Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas Andrius Navickas, tel. (8 5) 209 6550

 

Daugiau informacijos:

Seimo kanceliarijos vyresnioji patarėja

Jolita Krumplytė-Oženko, tel. (8 5) 209 6855

       Naujausi pakeitimai - 2023-11-07 10:22
       Rūta Mensonaitė