Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Tarptautinio dailininkų ir fotografų plenero „Nupiešk žemaituką“ paroda (Laisvės gynėjų galerija)

2023 m. lapkričio 27 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Lapkričio 27 d. 15 val. Lietuvos laisvės gynėjų galerijoje (Seimo I rūmai) Seimo nario Emanuelio Zingerio iniciatyva eksponuojama tarptautinio dailininkų ir fotografų plenero „Nupiešk žemaituką“ paroda skirta Seimo skelbtiems Žirgo metams. Paroda eksponuojama iki gruodžio 12 d.

Pleneras įvyko šį rugsėjį, per Rietave vykstančias miesto dienas, tradicines Šv. Mykolines. Plenere dalyvavo kviestiniai svečiai – Varšuvos dailininkų ir fotografų grupė „Equitas Equitatum“– jie specializuojasi piešti, tapyti ar fotografuoti žirgus. Plenero metu Rietave vyko daug renginių, taip pat – žemaitukų konkūrų varžybos kunigaikščių Oginskių taurei laimėti. Dailininkai piešė, tapė ir fotografavo žemaitukus ir per varžybas, ir šalia esančiame žirgyne, pievose, ganyklose bei Giliogirio dvare (minimas nuo 16 a.).

Pleneras skirtas ne tik Žirgo metams, bet ir nykstančiam mūsų gyvajam paveldui – žemaitukams. Nuo seno žemaitukai buvo didžioje pagarboje Žemaitijos ir Lietuvos krašte, o Rietavo kunigaikščiai Irenėjus (M. K. Oginskio sūnus) ir jo sūnūs Bogdanas (Rietavas) ir Mykolas (Plungė) labai prisidėjo prie žemaitukų išsaugojimo. Kunigaikščiai net kalbos ir rašto draudimo metais suteikdavo žemaitukams lietuviškus vardus, kalbėjo žemaitiškai.

Plenero dalyviai atrinko labiausiai temą atitinkančius ir geriausius tapybos, piešimo ir foto darbus parodai, kuri buvo atidaryta per Šv. Mykolinių (Rietavo dienos) šventės kulminaciją. Paroda tapo keliaujanti po Lietuvos žirgininkystės centrus – tai Arklio muziejus Anykščiuose, Baisogalos grafų Komarų 19 a. rūmai (ten įsikūrusi Žemaitukų arklių augintojų asociacija). Po eksponavimo Seime, paroda keliaus į Lietuvos Respublikos ambasadą Varšuoje. Tuomet ji vėl sugrįš į Rietavą, kur įsikurs Žemaituko Šlovės muziejuje. Rietavas taps vieta, kur ne tik auginami ir šlovinami šie išskirtiniai istorinės atminties žirgai, bet čia bus įkurtas pirmasis Lietuvoje (žinoma, ir pasaulyje) Žemaituko muziejus.

Plenero dalyviai gyveno ir piešė šalia Rietavo esančioje Sauliaus Kavecko Giliogirio dvaro sodyboje. Ponas Kaveckas – įdomi asmenybė: restauruoja seną giminės dvarą (paminėtas 1554 m.), baigęs VU istorijos studijas, augina ir puoselėja žemaitukus.

Žirgas – Lietuvos simbolis kartu su Vyčiu – raiteliu, ginančiu Lietuvą, todėl ši paroda – puikus akcentas užbaigiant 2023-uosius, Seimo skelbtus Žirgo metus.

Plenerą ir parodas organizavo –VŠĮ FotoSąjūdis, direktorius Gintaras Kaltenis,

Plenero rėmėjai: Rietavo savivaldybė, Rietavo kultūros centras, Rietavo žirgynas, Giliogirio dvaras.

 

Daugiau informacijos:

Informacijos ir komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė

Asta Markevičienė, tel. (8 5) 239 6202, el. p. [email protected]

 

       Naujausi pakeitimai - 2023-11-27 16:37
       Asta Markevičienė