Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo archyvo paslaugos

Kovo 11-oji ir jos atgarsiai

1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba priėmė Aktą „Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo“ ir paskelbė apie savo apsisprendimą būti laisviems ir nepriklausomiems. Paskelbusi Kovo 11-osios aktą, Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba nedelsdama kreipėsi į pasaulio ir TSRS tautas, Lietuvos tautines bendrijas, informavo pasaulio visuomenę apie Lietuvos valstybės atkūrimą ir pareiškė laukianti solidarumo ir paramos.

Šiam istoriniam įvykiui paminėti Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Dokumentų departamento Archyvo skyrius pristato parodą, kurioje eksponuojami Seimo archyve saugomi to meto įvykius liudijantys dokumentai. Parodai atrinkta labai nedaug, keleto mėnesių, rašytinių dokumentų ir nuotraukų, kuriuose užfiksuota įvairių pasaulio politikų ir žmonių reakcija į Kovo 11-osios aktą.

Parodoje pristatomi dokumentai suskirstyti į septynias grupes. Tai Aktas „Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo“ ir Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos kreipimaisi, užsienio politikų ir įžymių žmonių požiūrį į Kovo 11-osios aktą liudijantys dokumentai, Lietuvos žmonių ir lietuvių išeivijos sveikinimai, palaikymą ir kitokias to meto nuotaikas atspindintys laiškai bei telegramos. Parodoje galima susipažinti su buvusių sąjunginių respublikų gyventojų, darbo kolektyvų ir organizacijų laiškais, kuriuose palaikomas arba kritikuojamas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas. Užsienio valstybių gyventojų ir organizacijų laiškuose ir telegramose reiškiamas solidarumas su Lietuva. Eksponuojamose nuotraukose užfiksuotos akimirkos iš Vilniuje, Maskvoje ir tuometiniame Leningrade vykusių mitingų, kuriuose buvo remiamas Lietuvos žmonių siekis tapti nepriklausomiems.