Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio kalba XII Seimo (2016–2020) vienerių metų darbo proga

2017 m. lapkričio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gerbiami kolegos Seimo nariai, Seimo darbuotojai, gerbiami svečiai.

Lygiai prieš metus susirinkome šioje salėje ir pradėjome darbą, tautos atstovų darbą. Daugiau nei pusė (77) tądien valstybei prisiekusiųjų pirmą kartą Seime dėdami ranką ant Konstitucijos prisiėmė atsakomybę garbingai atstovauti. Šią dvyliktojo Seimo kadenciją pavadinau „Vilties Seimu“. Ir tikiu, kad savo darbu pateisiname daugelio Lietuvos žmonių lūkesčius.

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

Šiandien gera diena įsivertinti, kaip atrodome kiekvienas asmeniškai ir bendrai, ką nuveikėme, ko pasiekėme ir kokie darbai bei iššūkiai mūsų laukia.

Praėjusių metų rudens sesiją pradėjome skirdami dėmesį jautriausiems visuomenės nariams –  senjorams ir vaikams.

Seimas paankstino pensijų kompensavimo dirbusiems pensininkams procesą  ir jį baigė 2017 m. liepos 1 d. Per kalendorinius metus pensijos vidutiniškai padidintos daugiau kaip 50 eurų, dar 30-čia bus didinamos nuo 2018-ųjų sausio 1-osios.

Po tragedijos Kėdainiuose priėmėme teisės aktus, kurie draudžia bet kokį smurtą prieš vaikus, įskaitant ir fizines bausmes. Ir tai ne tik teisės aktų, vadinamų „Matuko reforma“, priėmimas – visuomenėje viena po kitos gimė diskusijos, kaimynai tapo neabejingi, pareigūnai akylesni.

Nemažai naujovių, įvedamų nuo 2018 metų, Seimo sprendimu, padės mažinti skurdą – didinamas minimalus atlyginimas, valstybės remiamos pajamos, reikšmingai didėja vaiko pinigai, grąžinta  PVM lengvata centriniam šildymui, o nuo 2018 m. lengvata šildymui galės pasinaudoti ne tik centrinio šildymo vartotojai. 

Kompromiso ir trišalės tarybos derybų rezultatas yra nuo 2017 m. liepos 1 d. įsigaliojęs naujasis Darbo kodeksas, kuris darbuotojams suteikia didesnę apsaugą bei papildomas garantijas.

Šiam Seimui per pirmuosius darbo metus po daugelio metų pavyko išjudinti miškų reformą. „Būrelių“ saugoto ir nomenklatūra apipinto įstatymo reforma užtikrins, kad valstybės turtas būtų naudingas šaliai ir jos žmonėms.

Po ilgų svarstymų ir diskusijų buvo priimtos Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos. Nuo kitų metų pradžios svaigalus bus galima įsigyti tik sulaukus 20 metų. Visiškai uždrausta alkoholio reklama.  

Visuomenė buvo erzinama, tačiau kitos jau įgyvendintos priemonės  duoda rezultatų, pavyzdžiui, spirituoto vyno produktų pardavimai sumažėjo beveik perpus (48,9 proc.).

Aukštojo mokslo reforma įgauna pagreitį – universitetai patys sprendžia, koks jų reformos kelias.

Užsienio politika šiandien išlieka viena svarbiausių temų. Vieningai pritarėme Nacionalinio saugumo strategijai. Joje įvardijome didžiausias grėsmes Lietuvos saugumui – tai Rusijos karinis aktyvumas ir informacinė propaganda, nestabilumas regione, terorizmas, kibernetinės grėsmės, energetinė priklausomybė, korupcija.

Ypatingą dėmesį skiriame Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės klausimui. Rusijos ir Baltarusijos tarptautinių reikalavimų nesilaikymas projektuojant, statant ir eksploatuojant branduolinės energetikos objektus kelia tiesioginę grėsmę Lietuvai. Todėl Seimas priėmė nutarimą, kad Lietuva ribos elektros importą iš nesaugių branduolinių elektrinių. Tikimės, kad kaimyninėms valstybėms pritarus tokiam Lietuvos sprendimui, Baltijos regionas sustiprins savo poziciją geopolitikoje.

Kaip didelį pasiekimą galima vertinti tai, kad nuo naujųjų metų gynybai skirsime 2,07 proc. BVP. Būsime šeštoji NATO valstybė, kuri įgyvendins tokį reikalavimą. Saugumo ir gynybos klausimais daug dirbame su JAV, Šiaurės, Europos Sąjungos valstybėmis, plėtodami įvairius politinius ir karinius formatus.

Siekiame, kad Rytų partnerystės nuolatinis dėmesys būtų nukreiptas į Ukrainą, Gruziją, Moldovą, jose vykstančius procesus. Priėmėme „Lietuvos planą Ukrainai“, kuris tampa ES planu skatinti demokratines reformas šalyje. Padėdami Ukrainai, padedame ir sau, visai Europai. Neramumai Ukrainoje kelia grėsmę viso regiono stabilumui. Svarbu, kad mūsų norą ir pastangas vienodai suprastų visos ES narės bei strateginiai partneriai.

Mūsų Seimui prieš akis dar treji metai. Gerais darbais susitelkime ir siekime užsibrėžtų tikslų. Ne kas kitas, o mes turime kelti Seimo reputaciją. Čia nėra vietos neatsakingiems poelgiams ar nepamatuotiems žodžiams, cinizmui, neapykantai ir netolerancijai.

Sutarimo tikiuosi priimant svarbius klausimus Lietuvos ateičiai. Žengiame į valstybės 100-metį. Pažymėkime jį darnia Seimo veikla ir atlikime mums skirtą istorinę misiją taip, kad ir dabar, ir ateityje mūsų Seimo nuveiktų darbų protokolai keltų pagarbos jausmą.  

Juk prisiekėm sąžiningai tarnauti demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Pirmininko patarėja

Karolina Frolovienė

Tel. (8 5) 2396016, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-11-14 14:14
   Rūta Mensonaitė