Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio kalba pasibaigusios Seimo pavasario sesijos proga

Baigėme sudėtingą ir intensyvų darbų laikotarpį. Vadinu jį sėkmingu. Nepaisant aršių kalbų ir noro „pagaliauti“ pažangos ratuose, Seimo nariai susitelkė, dirbo, kritikavo, taisė ir priėmė įstatymus, būtinus koalicinės Vyriausybės programai ir parengtoms šešioms struktūrinėms reformoms įgyvendinti.  

Vieni šaukė „buldozeris“, kiti vadino chaosu, bet turime sutikti – Lietuvos žmonėms reikalingi pokyčiai pradėti ir bus įgyvendinti: didinamos pensijos ir atlyginimai, mažinami mokesčiai, atliekamos struktūrinės reformos švietimo, sveikatos priežiūroje ir valstybės tarnyboje.

Visi pokyčiai yra nukreipti į žmogaus gerovę ir darną.

• Sumažintas darbo užmokesčio apmokestinimas taps teisingesnis ir patrauklesnis darbuotojams ir investuotojams.

• Sveikatos priežiūros įstaigų pertvarka leis didinti gydymo paslaugų kokybę ir jų prieinamumą.

• Aukštųjų mokyklų reorganizavimas ir etatinio pedagogų darbo apmokėjimo įvedimas – dar vienas veikimo laukas pavasario sesijoje.

• Pensijų reforma leis patiems kaupti ir taip užsitikrinti papildomas pajamas senatvėje.

• Taip pat pokyčiai inovacijų ir mokslo pažangos srityje skatins pažangą ir kurs pridėtinę vertę šalies vidaus ekonomikoje.

Be sisteminių pertvarkų ir reformų, šio Seimo pavasario sesija buvo orientuota ir į socialinę politiką – skirta parama jaunoms šeimoms įsigyti pirmąjį būstą, patvirtinta šeimos kortelės sistema, neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo pakeitimai.

Taip pat didelis žingsnis žengtas nacionalinės energetinės nepriklausomybės link – atnaujinta energetikos  strategija, kurioje numatomi pagrindiniai valstybės energetikos sektoriaus politikos tikslai ir kryptys.

Įstojome į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją.

Aktualiomis temomis vyko diskusijos. Tai buvo šios sesijos išskirtinumas.

Šį politinį sezoną buvome darbingi – surengtas 61 posėdis,  kurie tęsėsi 240 valandas. Tai ilgiausia šios kadencijos Seimo sesija pagal valandų skaičių.

Kuo dar išsiskyrė ši 111 dienų trukusi atkarpa? Drąsiu tyrimu, nugulsiančiu parlamentarizmo istorijos puslapiuose. Ilgą laiką kažkas kažką matė, kažką girdėjo, kažką nujautė. Bet dabar skaudžiai juodu rašalu surašyta – politika ne gėlytėmis kvepia. Norėtųsi tikėti, kad iš to bus pasimokyta ir ši Seimo kadencija prisidės prie atviresnės visuomenės ir sąžiningesnės teisėkūros.

Tenka pripažinti, kad kai kurie užsibrėžti darbai taip ir liko neįgyvendinti – tai ir Seimo narių teisių, pareigų ir veiklos garantijų įstatymas, liko neįteisinta individualaus konstitucinio skundo galimybė, galų gale – liko iki galo neišspręsti referendumo dėl dvigubos pilietybės klausimai.

Mes negalime užsimerkti ir suktis savame rate. Jei visuomenė mus skatina – išgirskime ir veikime. Toks yra mūsų darbas ir tokia yra mūsų misija. Visuomenė – tai ir mes. Seimas – tai visuomenės atspindys. Linkiu prasmingos veiklos ir matyti procesus ne tik iš vidaus, bet ir iš šalies.

Dėkoju pozicijai ir opozicijai, palaikiusiems ir kritikavusiems. Tai yra demokratija, kurioje taip svarbu kompromisai. Ieškokime jų ir toliau – ir raskime.

Raskime vardan tos Šimtmečio Lietuvos.

   Naujausi pakeitimai - 2018-06-30 17:50
   Valdas Sinkevičius