Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas V. Pranckietis: „Už laisvę būsime dėkingi, džiaugsimės laisvės dovana ir kursime laisvą ir klestinčią Lietuvą“

Šiandien sostinės Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo rūmų įvyko iškilminga Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija, skirta Laisvės gynėjų dienos 28-osioms metinėms paminėti.

Vėliavos pakėlimo ceremonijoje kalbą sakė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis: „Jei saldu mirti už Tėvynę, ar galima trokšti ko nors labiau, nei dėl jos gyventi?“ Tai – žodžiai, garsiai skambėję XVIII a. Tai – žodžiai, kuriais tikėjo Laisvės gynėjai, kurių auką minime šiandien, minėjome vakar, minėjome ir Lietuva minės visada.

Dėkodami jiems už auką, turime suprasti, kokį didelį tikėjimą jie įdiegė mums, mūsų vaikams ir vaikaičiams. Tas tikėjimas stiprus tiek, kad kovos už laisvę kartais atrodo liko tik praeityje. Bet budrūs ir susitelkę turime būti visada.

Prisimename tą didelį susitelkimą ir stiprų bendrystės jausmą, vienijančią galią, su kuria buvome ir gynėme tiesą ir teisę būti laisvės piliečiais.

Šioje aikštėje kaitra kilo ne tik iš degančių laužų, šildančių šioje aikštėje budėjusius žmones, bet ir iš žmonių širdžių, nes jie žinojo, kad laisvės aušra išaušta ir dovanoja gilų ir gaivų atokvėpį. Tokie laužai degė visoje Lietuvoje.

Šiandien,  kaip ir prieš 28-erius metus, Neris tekėjo ramiai. Tik po kelių dienų, išlydint gyvybes paaukojusius didvyrius, Lietuvą apgulė šaltis, kartu sustingdydamas ašaras ir širdis. Į klausimus „kodėl?“, „už ką?“ atsakymas buvo mintyse – „už Laisvę“.

Už laisvę būsime dėkingi, džiaugsimės laisvės dovana ir kursime laisvą ir klestinčią Lietuvą tokią, kokią norėjo matyti gynėjai“, – sakė parlamento vadovas. 

Iškilmingoje vėliavos pakėlimo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos vadovai, Seimo ir Vyriausybės nariai, Nepriklausomybės Akto signatarai, Lietuvos kariuomenės vadovybė, užsienio šalių diplomatinio korpuso atstovai, Vilniaus miesto ir rajono vadovai, visuomeninių organizacijų atstovai, sostinės svečiai ir vilniečiai. Taip pat į ceremoniją atvyko Lietuvos valstybės gynėjai ir žuvusiųjų už Lietuvos laisvę artimieji.

Valstybės vėliavos pakėlimo ceremoniją vykdė Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir Kariuomenės orkestras.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyriaus patarėjas

Valdas Sinkevičius

Tel. (8 5)  239 6211, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-01-13 12:40
   Valdas Sinkevičius