Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio sveikinimas prasidedant pavasario sesijai

2019 m. kovo 10 d.

 

Kolegos Seimo ir Vyriausybės nariai, gerbiamieji svečiai,

Sveikinu susirinkusius pradėti šeštąjį šio Seimo sezoną. Pavasario sesija numatoma ilgesnė ir ypatinga tuo, kad jos laiku vyks treji rinkimai ir du referendumai. Mūsų pagrindinis darbas – įstatymų leidyba ir žmonių interesų atstovavimas.

Pirmasis svarstomas klausimas – tai teisės suteikimas Lietuvos piliečiams atsakyti į klausimą, ar Lietuvos žmonėms paliekama galimybė išsaugoti gimstant įgytą pilietybę.

Manau, kad žmonių išrinkta iniciatyva, kaip šimtmečio idėja Lietuvai, turi būti išgirsta. Dabar mūsų pareiga – pasiklausti, kokia tautos valia.

Be to, laukia svarbus sprendimas – Šiaurės Makedonijos prisijungimo prie NATO sutarties ratifikavimas. Tai svarbus Lietuvos, kaip tarptautinės politikos dalyvės, žingsnis.  

Žinoma, šioje sesijoje turėsime reaguoti ir į daugiau įvykių už Lietuvos sienų. Kovo 29-oji taps lūžio Europos Sąjungos istorijoje data, kuriai turėsime būti pasiruošę dėl „Brexit“ proceso.

Į pavasario sesiją buvo nukeltas Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo priėmimas. Turėjome laiko diskusijoms ir kompromisų paieškoms, iki šiandien sulaukiame pasiūlymų ir tai yra gerai.

Gerai yra ir tai, kad bus pateikta projektų, kurių dabar dar nėra sesijos darbų programoje. Ypač po visų rinkimų – išmokę klaidas ir išgryninę problematiką, galime tobulinti teisinę bazę.

Gerbiamieji kolegos, kviečiu telktis ir kalbėtis, ieškoti sąlyčio taškų, kai nuomonės išsiskiria, kviečiu diskutuoti konstruktyvių alternatyvų pagrindu. Tokia yra mūsų misija – rasti kompromisinius sprendimus.

Laukia nemenki iššūkiai – tai ir su korupcijos prevencija susiję teisės aktai, ir sveikatos priežiūros įstaigų veiklos efektyvinimas, ir Septynioliktosios Vyriausybės pradėtų reformų įgyvendinimo parlamentinė kontrolė. Tęskime darbus ir laikykimės nuoseklumo, puoselėkime viltis.

Prasidedančiu politiniu sezonu kviečiu komitetus prikelti užsigulėjusius projektus. Vienas iš jų – Seimo narių teisių, pareigų ir veiklos garantijų įstatymas. Tapkime Seimu, kuris pagaliau, po 15 metų,  įgyvendintų Konstitucinio Teismo nutarimą dėl šio reglamentavimo būtinybės. Esame žmonės tarp žmonių – pateisinkime tai.

Kreipdamasis į kolegas, pabrėžiu, kad rytoj minėsime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 29-ąsias metines. Atkuriamasis Seimas parodė vienybę, kokia istorijoje retai būna. Norėčiau palinkėti, kad, nepaisydami pažiūrų ir skirtumų, kiekvienas atrastume vidinio kilnumo, priartinančio mus prie vienijančių vertybių.

Laukia sudėtingas laikotarpis, dirbkime!

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-03-10 11:16
   Eglė Saulė Trembo