Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininko kalba, pasakyta Lietuvos ir NATO vėliavų pakėlimo ceremonijoje Nepriklausomybės aikštėje, minint Lietuvos įstojimo į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją 15-ąsias metines

2019 m. kovo 28 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

 

Šiandien NATO vadiname savo šeima, stipriuoju broliu, kuris pasiruošęs užstoti jaunėlį. Šeima, kurioje jaučiamės saugūs ir laisvi. Šeima, kurioje demokratija ir kiekvieno nario teisės gerbiamos. 

Gyvybiškai svarbi – taip šios Vyriausybės programoje yra įvardyta narystė NATO.

Kas iš to lietuviui – gali kilti klausimas oponentui. Juk yra kitų opių viešojo gyvenimo sričių, reikalaujančių valstybės finansų. Nesiklaidinkime ir neleiskime būti klaidinami, priešinami. Pagarbos verta yra ta tauta, kuri save gerbia ir save saugo. Kas mes, jei būsime silpni, jei leisime save baksnoti ir gąsdinti?

Prieš penkiolika metų tarėme sau, kad valstybių bendrystė taikos vardan yra reikalinga.

Nuosekliai tvirtinome šį apsisprendimą, nuosekliai tvirtinsime ir toliau. Sutarę krašto apsaugai skirti 2 procentus nuo BVP, bendrai sutikome, kad mūsų saugumas yra mūsų šalies prioritetas.

Per 30 metų NATO Rytų siena persikėlė nuo Berlyno per Lenkiją į Lietuvos Rytus. Per 30 metų NATO užaugo nuo 12-os narių iki 29-ių.

NATO Lietuvai tapo pasieniu, ne užsieniu. Ankstesnė partneryste virto pilnateise naryste su pasitikėjimo, įsipareigojimo ir galimybių kreditu.

Reaguojanti, kintanti ir prisitaikanti prie besikeičiančių grėsmių, Šiaurės Atlanto sutarties organizacija yra pasirengusi atremti priešus. Dabar ji yra pajėgi labiau nei bet kada, besiplečianti ir taip stiprėdama ji duoda mums, šimtmečius blaškytai tautai, garantą.

Sveikinu mūsų regioną – Lietuvą, Latviją, Estiją – kuris geopolitiškai visada buvo jautrus, o šiandien yra stipriai saugoma rytinis Aljanso pasienis.

Sveikinu Lenkiją, Čekiją ir Vengriją, šiandien švenčiančias narystės 20-metį.

Sveikinu Šiaurės Makedoniją, siekiančią tapti šeimos dalimi. Linkime mūsų draugams Ukrainoje kuo tvirčiau eiti šiuo keliu.

Sveikinu pasaulį su prieš 70 metų pavasarį pasirašyta sutartimi, tapusia paspirtimi vienytis.

Sveikinu visus su šia taikos švente!

 

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio atstovė spaudai

Karolina Frolovienė

Tel. (8 5)  239 6016

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-03-28 12:59
   Monika Kutkaitytė