Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio padėkos kalba Prezidentei Daliai Grybauskaitei Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos priesaikos priėmimo ceremonijoje

2019 m. liepos 12 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo kanceliarijos nuotr. (autorė Olga Posaškova)

 

Esame svarbaus Lietuvos istorijos įvykio liudininkai. Istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje pasitinkame keturis atsikūrusios mūsų valstybės vadovus. Dėkojame jiems už darbą ir jėgas, atiduotas šalies labui.

Jūsų Ekscelencija Prezidente Dalia Grybauskaite, prieš dešimt metų prisiekėte būti visiems lygi ir teisinga. Jūs prisiėmėte atsakomybę sąžiningai atstovauti mūsų šaliai ir užtikrinti teisės viršenybę. Savo priesaiką tesėjote tvirtai. Jūsų indėlis į Lietuvos politinę ir pilietinę raidą yra neabejotinas.

Jūsų kadencijų metu Lietuvai teko nemažai iššūkių. Jūsų lyderystė ir ryžtas lėmė tai, kad šiandien mūsų Tėvynė yra saugesnė, plačiai žinoma ir girdima. Lietuva turi ryškius kontūrus ir net sunkmečiu išliko valstybe, keliančia sau drąsius tikslus ir turinčia ambicijų. Viduje tai buvo finansų krizės suvaldymas, prisijungimas prie euro zonos, įsipareigojimo šalies gynybai skirti 2 procentus bendrojo vidaus produkto įgyvendinimas. Užsienio politikoje – darbas Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje, Europos Sąjungos Rytų partnerystę iš esmės pakeitęs Lietuvos pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai, lyderystė Baltijos valstybėms palaikant santykius su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis ir mūsų šalies narystė Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje. Tai yra tik keli akcentai, jau tapę kertiniais moderniai Lietuvai. Šalia jų būtų galima išskirti ir tai, kad pirmą kartą Lietuvos politikė, šalies vadovė buvo įvertinta politikos „Oskaru“ – Karolio Didžiojo apdovanojimu. Tuo didžiavomės visi.

Šie ir daugelis kitų Lietuvos laimėjimų, tikiu, atras vietą Valstybės pažinimo centre, o socialinė iniciatyva „Už saugią Lietuvą“ bus tęsiama kaip jautrioms visuomenės grupėms daug dovanojantis projektas.

Jūsų vadovavimo laikotarpiu mūsų šalis tapo labiau pasitikinti savimi. Drąsi ir aiški pozicija užsienio politikoje, nuoseklus gynybos sistemos formavimas, energetinis savarankiškumas, stabili ekonomika, pasitikėjimas teisėsaugos sistema Prezidento institucijai tapo strateginiais prioritetais. Šios gairės yra kelias, kuriuo žengsime į naująjį Lietuvos etapą.

Gerbiamoji Prezidente, savo ir Seimo vardu dėkoju Jums už vertybinį stabilumą, už stiprybę įgyvendinant skaidraus teisingumo viziją, už tvirtą patriotiškumą.

Dėkoju Jums ir linkiu sėkmės ateities veikloje.

   Naujausi pakeitimai - 2019-07-12 11:33
   Nerijus Vėta