Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio kalba, pasakyta baigiant 6-ąją eilinę pavasario sesiją

Kolegos,

Sveikinu baigus 6-ąjį šios kadencijos politinį sezoną. Šią sesiją buvo nemažai įtampų dėl vykusių trejų rinkimų ir dviejų referendumų. Sudėtinga buvo ir politinėms jėgoms, ir institucijoms, visgi galime pasidžiaugti, kad Vyriausioji rinkimų komisija rinkimus suorganizavo be didesnių trikdžių, nebuvo inicijuota nei vieno teisminio proceso.

Pagrindinius šios sesijos padarytus darbus išskirčiau tris:

  • įgyvendintas pilnavertis žmogaus teisių gynimo institutas, priėmus Konstitucijos pataisą dėl individualaus skundo Konstituciniam teismui;
  • kompromisu užbaigėme diskusijas dėl Vaiko teisių apsaugos įstatymo. Žinoma, parlamentinė šio įstatymo įgyvendinimo kontrolė negali būti pamirštama. Šis jautrus mūsų visuomenės klausimas turi nuolat būti po padidinamuoju stiklu;
  • Trečiasis labai svarbus šios sesijos darbų prioritetas – teisės aktų, susijusių su elektros tinklų sinchronizavimu su Vakarų Europa. Energetinė nepriklausomybė, kaip viena iš nacionalinio saugumo vertybių, yra mūsų garantas ir vakarietiškos krypties užtikrinimas.

Darbų programoje buvo numatyti priimti 545 teisės aktai be lydinčiųjų. Glumina statistika – iš jų 262 buvo nepateikti ar neapsvarstyti. Dar labiau stebina, kad net 110 įstatymų projektų liko komitetuose. Ši informacija yra išsiųsta kiekvienam Seimo nariui.

Galiu retoriškai klausti, ko pritrūko dirbti našiau – laiko, jėgų ar politinės valios?

Yra ir atskirų Seimo narių kreipimųsi, kuriuose reiškiamas rūpestis, kad dar nuo ankstesnių sesijų užsilaikę teisės aktai yra iki šiol neapsvarstyti Teisės ir teisėtvarkos komitete. Kolegos, turime susitelkti ir ne „rauginti“, bet svarstyti, pakelti diskusijai užsigulėjusius projektus. Tikiu, kad produktyvi teisėkūros sistema prisideda prie bendros Seimo ir kiekvieno parlamentaro atskirai reputacijos.

Politinis šios besibaigiančios pavasario sesijos aspektas buvo bene ryškiausias. Naujoji dauguma ir su ja susiję ministrų pasikeitimai tebūna pagrindas tolesniam darniam ir užtikrintam darbui iki šio Seimo kadencijos pabaigos.

Siekime darnaus ir sklandaus darbo su perkrauta Vyriausybe ir naujuoju Prezidentu. Žmonės tikisi institucijų susikalbėjimo. 

Kolegos, bičiuliai, dar rinksimės neeilinėje sesijoje rugpjūčio 6 dieną, kurioje prisieks paskirti nauji ministrai ir svarstysime eurokomisaro kandidatūrą. Po intensyvių darbų linkiu pailsėti ir pasiruošti rudens sesijai, kurioje laukia tęstiniai darbai ir svarstymas bei tvirtinimas pagrindinio metų teisės akto – valstybės biudžeto.

Ačiū.

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-07-25 15:39
   Jolanta Anskaitienė