Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininko kalba susitikime „Baltijos kelias – tai mes“ Lietuvos–Latvijos pasienyje, prie atminimo ženklo, skirto Baltijos keliui

2019 m. rugpjūčio 23 d. pranešimas žiniasklaidai

 

„Gerbiamieji Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonės,

Jūsų ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidente Gitanai Nausėda,

Jūsų ekscelencija Latvijos Respublikos Prezidente Egili Levitai (Egils Levits),

gerbiamieji Baltijos kelio organizatoriai ir dalyviai, liudininkai ir laisvės vaikai!

Jautriai džiaugiuosi galėdamas kreiptis, sveikinti, su Jumis prisiminti ir paminėti Baltijos kelią – reiškinį, kuris buvo vienu pirmųjų žingsnių į laisvės kelią mūsų tautoms. Man asmeniškai tai buvo laisvas protestas nelegalioje aplinkoje.

Šešiuose šimtuose kilometrų suspaustų delnų mūsų tautos dalinosi šiluma, viltimis, svajonėmis – taip gimė drąsa, tokia didelė, kad jau niekas nebegalėjo jos sustabdyti. Baltijos kelias nepavargo, nepavargsta ir nepavargs. Jis yra ir bus ne plentas, bet mintis, žinia ir laisvė. Laivė, kurios siekėme ir visada ginsime.

Trys Baltijos šalys rytinę demokratijos sieną gina kartu su Ukraina, Lenkija, Suomija, Norvegija ir kartu su visomis demokratijos sąjungininkėmis. Drauge kuriame vertybių pasaulį. Iškovoję jį iš komunizmo priespaudos, šiandien turime apginti nuo kitų nedemokratiškų bandymų diktuoti. Nepaleiskime vieni kitų rankų šiuose kasdienos mūšiuose.

Baltijos kelias buvo neseniai – prieš 30 metų. Tuomet žmonės pastatė gyvą sieną. Ta siena jau tada atskyrė Baltijos valstybes nuo Sovietų Sąjungos, nes ją sudarė širdyje laisvi žmonės. 30 metų – tai pusė mano gyvenimo, o mano vaikams – visas. Jiems tai buvo seniai.

Tačiau Baltijos kelias tapo nepriklausomybės simboliu. Sustoję taikoje ir bendrystėje, laikydami vienas kitam už rankų mes kartu įžengėme į naują mūsų istorijos etapą, kuris atvedė ir į Europos Sąjungą bei NATO. Kartu žengiame ir toliau – vienybėje ir taikoje. Tęskime dainuodami laisvės dainą.

Ačiū.“

   Naujausi pakeitimai - 2019-08-23 15:47
   Monika Kutkaitytė