Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas V. Pranckietis: „Čia prieš dvidešimt devynerius metus galutinai ir visiems laikams tauta pareiškė laisvę“

2020 m. sausio 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

O. Posaškovos nuotr.

 

Šiandien sostinės Nepriklausomybės aikštėje įvyko iškilminga Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija, skirta Laisvės gynėjų dienai paminėti.

Vėliavos pakėlimo ceremonijoje kalbą sakė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis: „Ši Nepriklausomybės vardo aikštė ir daug mūsų Lietuvos vietų, puikiai pamena ir kasmet mini drąsą ir nenumaldomą laisvės kovą. Čia prieš dvidešimt devynerius metus galutinai ir visiems laikams tauta pareiškė laisvę – laisvą savo valią, laisvės lūkesčius ir tikslus.

Per naktį pasilikę tautos gynėjai neleido vienas kitam užmigti. Šaltyje išvešėjo viltis. Joks melas, jokia propaganda negalėjo turėti net menkiausios vilties. Neįveikė gynybos ir tankai. Tačiau atėmė iš mūsų trylika brolių ir sesę. Už juos šiandien Nepriklausomybės aikštėje plevėsuoja jų besiilginčios Tėvynės trispalvė. Vardan jų atminties vakar Lietuva šildėsi laužų šviesoje. Jų palikimas – tai atkurtos nepriklausomybės trisdešimtmečio pasitikimas.

Sausio 13-osios vertybė – tai vieningos Lietuvos ateitis. Tai mūsų tautos, valstybės ir jos žmonių pagrindinė gerovė – laisvė. Laisvė – tai atsakomybė. Tęskime“, – sakė parlamento vadovas. 

Iškilmingoje vėliavos pakėlimo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos vadovai, Seimo ir Vyriausybės nariai, Nepriklausomybės Akto signatarai, Lietuvos kariuomenės vadovybė, užsienio šalių diplomatinio korpuso atstovai, Vilniaus miesto ir rajono vadovai, visuomeninių organizacijų atstovai, sostinės svečiai ir vilniečiai. Taip pat į ceremoniją atvyko Lietuvos valstybės gynėjai ir žuvusiųjų už Lietuvos laisvę artimieji.

Valstybės vėliavos pakėlimo ceremoniją vykdė Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir Kariuomenės orkestras.

 

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyriaus patarėjas

Valdas Sinkevičius

Tel. (8 5)  239 6211, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-01-13 13:15
   Valdas Sinkevičius