Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio kalba Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtoje trijų Baltijos šalių vėliavų pakėlimo ceremonijoje

2020 m. kovo 11 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

Brangieji Lietuvos žmonės,

10 958-oji nepriklausomos valstybės diena – tai 30 metų.

Prieš trisdešimt metų būti lietuviu reikėjo drąsos. Teko priešintis, elgtis „kitaip“, bet žinojome, kad siekiame nepriklausomybės ir tai tvirtai jungė visus. Šis siekis buvo pasitiktas ekonominėmis manipuliacijomis, smurtu ir agresija. Tačiau tautos siela, lietuvio tapatybė liko gyva ir sveika. Tapatybė vienijo mus, saugojo mus ir suteikė pasiryžimo susigrąžinti tai, kas mums priklausė – Laisvę.

Trys laisvos šalies dešimtmečiai – vieniems jie „prabėgę“, kitiems „praėję“ ar net „praslinkę“ – išaugino įvairialypę modernaus lietuvio tapatybę. Galime drąsiai teigti, kad Lietuvoje nuoširdžiai puoselėjamos įvairios pasaulėžiūros, klesti nuomonės. Akivaizdu, kad kalbėtis nebebijome. Kiekvienas Lietuvoje ištartas žodis yra tikrai laisvas, o bandymus nepaisyti demokratijos pasitinka griežta ir reikli pilietinė sąžinė. Prieš beveik 11 tūkst. dienų mūsų šalyje kaip įtampa tvyrojo viena ir vienintelė tiesa, todėl negalime nesididžiuoti laisvos Lietuvos pažanga.

Suprantama, kad lietuvio tapatybę jaučiame savitai, o tai suburia plačią visuomenę į pažiūrų ir vertybių pogrupius. Šviesios atminties Leonidas Donskis yra pavadinęs tai „įaudrinta tapatybe“, kai tvirtas savęs ir prigimties suvokimas nuolat reikalauja garantijų ir patvirtinimo.

Tikiu, jog tai, kad likimas lėmė mums šiandien susitikti lauke, po Nepriklausomybės aikštės vėliavomis, yra dar vienas toks mūsų bendros tapatybės patvirtinimas. Tai – laisvės prasmės priminimas. Čia įvairiausios mūsų tautos sielos stojo ginti laisvės. Čia buvo paliktos laisvės aukos ir saugomas barikadų čia gimė pasiryžimas nepasiduoti.

Kai stebime kylančias Baltijos šalių vėliavas, netrukus žengsime eitynėse ar melsimės bažnyčiose, prisiminkime tai, kaip mus suvienijo ir vienija laisvės idėja. Šiandien švęskime savo laisvę ir savo laimę.

Sveikinu čia susirinkusius ir visus Lietuvos žmones ir Lietuvos draugus.

Ačiū.

   Naujausi pakeitimai - 2020-03-11 13:13
   Rimas Rudaitis