Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario L. Kasčiūno pranešimas. Seimo narys ragina naująjį Seimą laikytis įsipareigojimų dėl gynybos finansavimo

2016 m. lapkričio 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas šiandien įregistravo rezoliucijos projektą „Dėl strateginės Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų partnerystės“, kuriuo pažymi, kad Lietuva įsipareigoja atsakingai narystei NATO stiprindama savo gynybą, didindama jos finansavimą – siekdama 2018 metais krašto gynybai skirti mažiausiai 2 proc. nuo BVP – , modernizuodama ginkluotąsias pajėgas bei prisidėdama prie tarptautinių sąjungininkų operacijų.

„JAV lyderystė ir įsitraukimas Europoje yra žemyno saugumo ir klestėjimo pamatas, todėl Lietuva kartu su JAV yra pasirengusi toliau stiprinti transatlantinius ryšius, įskaitant laisvės ir demokratijos principų puoselėjimą, NATO matomumo ir karinio atgrasymo priemonių Vidurio ir Rytų Europoje stiprinimą, abipusiškai naudingos laisvosios prekybos erdvės sukūrimą, strateginių projektų ekonomikos, energetikos, saugumo bei kitose srityse vystymą. Lietuva buvo, yra ir išliks patikima JAV partnere Europoje ir Baltijos jūros regione”, – teigiama rezoliucijos projekte.

JAV yra svarbiausia partnerė ir sąjungininkė užtikrinant Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių saugumą, stabilumą ir gerovę, todėl įsipareigojama visomis išgalėmis stiprinti strateginį bendradarbiavimą su JAV, remiantis JAV ir Baltijos valstybių Partnerystės ir bendradarbiavimo chartija, kadangi investicijos į saugumą, yra investicijos į šalies, o taip pat jos sąjungininkų laisvę ir gerovę.

„Turime išgirsti išrinktojo JAV Prezidento žodžius ir nuogąstavimus, kad Europa kartu su JAV privalo nešti įsipareigojimų dėl gynybos finansavimo naštą“, – rezoliucijos projekto atsiradimo priežastis aiškina Seimo narys L. Kasčiūnas, pabrėždamas, kad privalome išlaikyti JAV lyderystę regione gynybos srityje.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

El. p. [email protected]

 

Hermantė Brandišauskaitė

Seimo TS-LKD frakcijos Viešųjų ryšių grupė

Tel.: (8 5) 239 6514, mob.+370 635 81 440

El. p. [email protected]