Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narys A.Anušauskas: Siekiant skaidrumo, pateiktos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos

2016 m. gruodžio 1 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Arvydas Anušauskas pakartotinai Seimui pateikė Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma papildyti viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų nuosavybės santykių deklaravimo tvarką. Šiuo metu viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai neprivalo deklaruoti sąsajų su kitą ūkinę, finansinę ar komercinę veiklą vykdančiais ūkio subjektais, gaunamos paramos. Siūlymus kurti viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų informacinę sistemą taip pat yra pateikę 2010 m. Prezidentūroje vykusio žurnalistų bendruomenės forumo „Žiniasklaidos laisvė ir atsakomybė“ dalyviai, žurnalistų etikos inspektorius, „Transparency International“ Lietuvos skyrius.

Pasak A. Anušausko, „prieš trejus metus šio projekto valdantieji net neleido pateikti. Dabar aiškėja, kad kai kurios valstybinės įmonės buvo rėmėjos ir kai kurių viešosios informacijos rengėjų projektų. Įvedus siūlomas nuostatas tokia informacija taptų viešai prieinama ir skelbiama“.

Projektu siūloma numatyti pareigą viešosios informacijos rengėjams ir skleidėjams, kurie yra juridiniai asmenys, teikti informaciją apie gautą didesnę paramą bei informaciją apie gautas pajamas iš valstybės, savivaldybių institucijų ir įstaigų bei politinių partijų už reklamos ir užsakomųjų straipsnių teikimą.

Seimas po pateikimo įstatymo projektui pritarė.

 

Kontaktams:

Seimo narys Arvydas Anušauskas

Mob. 8 698 42 263, el. p. [email protected]