Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ pranešimas: „Frakcija siūlo suteikti teisę piliečiams individualiai kreiptis į Konstitucinį Teismą“

2016 m. gruodžio 7 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Remigijus Žemaitaitis užregistravo Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo įstatymo nr. I-67 651  straipsnio papildymo įstatymo projektą (XIIIP-176), kuris įtvirtina individualaus konstitucinio skundo institutą.

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis pažymėjo, kad siūloma nustatyti konstitucinę teisę fiziniams ir juridiniams asmenims savo iniciatyva ginti savo pažeistas konstitucines teises Konstituciniame Teisme, jei, asmens nuomone, jo konstitucines teises ir laisves pažeidžia įstatymas ar kitas Seimo priimtas aktas, taip pat ir Respublikos Prezidento dekretas ar Vyriausybės nutarimas. Parlamentaras pažymėjo, kad asmenys su individualiu konstituciniu skundu galėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą tik pasinaudojęs visomis teisinės gynybos priemonėmis. Individualus konstitucinio skundo institutas turėjo būti įdiegtas 2010 metais, tačiau dėl ekonominės krizės šie planai liko neįgyvendinti. Skaičiuota, kad individualaus konstitucinio skundo įdiegimui reikėtų apie 700 tūkst. eurų

 „Šiuo metu asmenys Lietuvoje neturi teisės tiesiogiai kreiptis į Konstitucinį Teismą, todėl Lietuva liko tarp nedaugelio Vakarų šalių, neturinčių individualaus konstitucinio skundo, net Ukraina darydama reformą įvedė individualų konstitucinį skundą. Senas demokratijos tradicijas turinčiose ir teisinės valstybės principus gerbiančiose valstybėse pripažįstama tokia asmens pažeistų teisių gynimo teisė, galimybė ir būtinybė. Taip pat ši priemonė, kaip rodo Europos valstybių patirtis, leis gerokai sumažinti skundų į tarptautinius teismus, nes tai padės valstybei susitvarkyti dar iki Europos Žmogaus Teisių Teismo“,– pažymėjo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Remigijus Žemaitaitis

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas

Remigijus Žemaitaitis 869842238