Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Kubiliaus pranešimas: „Seimo Etikos ir procedūrų komisija nusprendė prisiimti atsakomybę už galimas nacionalinio biudžeto bėdas“

2016 m. gruodžio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Etikos ir procedūrų komisija šiandien svarstė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Andriaus Kubiliaus kreipimąsi „Dėl Seimo Statuto pažeidimo svarstant su Socialiniu modeliu susijusias įstatymų pataisas“. Pasak Seimo nario, svarstant su Socialiniu modeliu susijusias naujosios valdančiosios daugumos Seimo narių pasiūlytas įstatymų pataisas, Seimas atsisakė prašyti Vyriausybės išvados ir taip pažeidė Seimo statuto 145 straipsnį. Tačiau Etikos ir procedūrų komisija šiandien nusprendė, kad pažeidimas nėra padarytas ir priimdama šį sprendimą rėmėsi ne teisiniais argumentais ir galima grėsme šalies biudžetui, o asmenine Seimo narių priklausomybe valdančiajai daugumai.

„Etikos ir procedūrų komisijos požiūris stebina savo trumparegiškumu. Seimas dažnai išvados prašo net ir menkiausiems įstatymų pakeitimams, o kai svarstomos tokios svarbios viso Socialinio modelio, kuriam įgyvendinti reikiamos lėšos jau įtrauktos į kitų metų biudžetą kaip papildomas biudžeto deficitas, atidėjimo ir esminio koregavimo pataisos – Vyriausybės išvadų bijoma. Iki šiol nei viena autoritetinga institucija nėra pateikusi rimto finansinio įvertinimo, kiek Lietuvai kainuos siūlomas Darbo kodekso nukėlimas bei Socialinio modelio esminių nuostatų koregavimas. Keista, kad valdančiosios koalicijos atstovai Seime bijo tokių išvadų paprašyti savo Vyriausybės. Kitų metų biudžeto išlaidas jau pavasarį reikės sumažinti 250 mln. eurų – tai bus pasekmė šio neišmintingo sprendimo, kurį Seimo dauguma stumia aklu buldozeriu, o Seimo Etikos ir procedūrų komisija tiesa tam kelią“, – teigia A. Kubilius.

Priminsime, kad į Etikos ir procedūrų komisiją kreiptasi po to, kai 2016 m. gruodžio 1 d. Seimo salėje svarstant Socialinio modelio įstatymų paketo pataisas nebuvo sutikta paprašyti Vyriausybės išvados. Siūlomų įstatymų pataisų priėmimo atveju būtų nukeliamas ir iš esmės koreguojamas Seime priimtas Socialinis modelis, o ypač – Darbo kodeksas.

Pasak A. Kubiliaus, tai gali turėti didelių pasekmių šalies biudžetui, nes nukeliant Socialinio modelio įgyvendinimą arba atsisakant jo esminių nuostatų, Europos Komisija Socialinio modelio nebegalėtų traktuoti kaip struktūrinės reformos ir neleistų didinti biudžeto deficito taip, kaip tai numatytas dabartiniame biudžete. Tokiu atveju biudžete susidarytų 250 mln. eurų papildomas deficitas, kurį Europos Komisija reikalautų sumažinti. Taigi dėl sprendimo atidėti Socialinio modelio įgyvendinimą arba pertvarkyti patį modelį Lietuva gali susidurti su dideliais fiskalinės drausmės iššūkiais, kurie gali pareikalauti esminių korekcijų nacionaliniame biudžete. Nors įstatymų projektų teikėjai aiškinamajame rašte teigia, kad priimtas įstatymų paketas nesukels neigiamų pasekmių, tačiau tai nėra tiesa.

Seimo statuto 145 straipsnio 1 dalis numato būtinybę tiems įstatymams, kurie reikalaus lėšų, susijusių su biudžeto koregavimu, gauti Biudžeto ir finansų komiteto ir Vyriausybės išvadas: „Jeigu įstatymui įgyvendinti reikės lėšų, susijusių su valstybės biudžeto koregavimu, toliau svarstant projektą turi būti pateikti projekto iniciatorių pasiūlymai bei Biudžeto ir finansų komiteto ir Vyriausybės išvados dėl galimų šių lėšų šaltinių, taip pat turi būti pateiktas ir svarstomas valstybės biudžeto įstatymo pakeitimo įstatymo projektas.“

 

Kontaktams:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6514

El. p. [email protected]