Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario K. Pūko pranešimas: „Minint tarptautinę antikorupcijos dieną“

2016 m. gruodžio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Minint tarptautinę antikorupcijos dieną, gruodžio 9 ir 16 dienomis Seime vyko apskritojo stalo diskusija ir buvo teikiami apdovanojimai už sėkmingai įgyvendinamas antikorupcines iniciatyvas.

Renginyje kartu su Specialiųjų tyrimų tarnybos, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos, Generalinės prokuratūros, „Transparancy International“ atstovais, sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga, Nacionalinės antikorupcijos asociacijos vadovu dr. Raimondu Kalesnyku ir ekspertu korupcijos prevencijos klausimais dr. Kęstučiu Zaborsku, kolegomis parlamentarais dalyvavęs Seimo narys Kęstutis Pūkas pažymėjo, kad kalbant apie korupciją, norėtų atkreipti konferencijos dalyvių dėmesį į labai blogą situaciją savivaldybėse, o ypač Kauno miesto savivaldybėje.

Pasak K. Pūko, dar būdamas Kauno miesto savivaldybės tarybos nariu ir Antikorupcijos komisijos pirmininku, Generalinei prokuratūrai 2016 spalio mėn. 3 d. pateikė pareiškimą dėl mero išleisto potvarkio ir priimtų nutarimų nesilaikymo. Kauno miesto savivaldybės administracija, nesilaikydama nustatytos tvarkos, galimai grubiai pažeidė viešą interesą vienai įmonei pervesdama beveik du milijonus eurų. Yra ir kitų pavyzdžių.

Seimo narys pabrėžia, kad Kauno miesto savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijai buvo nuolat trukdoma dirbti, neteikiant prašomų ir savivaldybėje turimų dokumentų arba iš viso  neatsakant į raštus. Tai liudija pakartotinai registruoti raštai savivaldybei dėl laiku nepateikiamos informacijos.

 „Sveikinant susirinkusius labiausiai nusipelniusius ir antikorupcinėje veikloje pasižymėjusius policijos pareigūnus ir sveikatos sistemos darbuotojus džiugu pastebėti, kad specialiųjų tarnybų ir kitų atsakingų institucijų pareigūnai principingai ir profesionaliai atlieka savo darbą. O gyventojai geriau suvokia korupcijos žalą valstybei ir  netoleruoja korupcijos apraiškų, kokioje aplinkoje jos bebūtų“, – pastebėjo Seimo narys K. Pūkas.

 

Tarptautinę antikorupcijos dieną 2004 m. paskelbė Jungtinės Tautos. 2003 m. gruodžio 9 d. Meridoje (Meksikoje) įvyko aukščiausio politinio lygio konferencija kovos su korupcija problemoms spręsti. Jos metu buvo pasirašyta Jungtinių Tautų konvencija prieš korupciją.

Tarptautinė antikorupcijos diena skirta atkreipti dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Kęstutis Pūkas

Tel. (8 5)  239 6670,  el.p. [email protected]