Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario E. Gentvilo pranešimas: „Reikia bazinį PVM tarifą grąžinti į prieškrizinį 18 proc. lygį, o ne laužyti ietis dėl PVM šildymui“

2016 m. gruodžio 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Bazinis Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas turi būti grąžintas į prieškrizinį 18 proc. lygį, jį pradedant mažinti jau nuo 2017 metų. Valdančioji dauguma, laužanti ietis dėl PVM šildymui, nesprendžia esminių problemų, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos vadovas Eugenijus Gentvilas.

 „Vietoj to, kad vėl laužytume ietis dėl PVM šildymui ar verstume žmones prašyti iš valdžios „malonės“ stovint eilėse su ištiesta ranka dėl kompensacijų už šildymą, problemas siūlytume spręsti visai iš kitos pusės. Liberalai siūlo visų pirma pradėti mažinti bazinį PVM dydį ir grąžinti jį į prieškrizinį 18 proc. lygį, pradedant mažinti tarifą jau nuo 2017 metų“, – sako E. Gentvilas.

Liberalai Seime yra užregistravę pasiūlymą, pagal kurį priimant kitų metų valstybės biudžeto projektą būtų įtvirtinta, jog nuo 2017-ųjų iki 2019 m. dabartinis standartinis 21 proc. PVM tarifas turi būti mažinamas po 1 proc. kasmet, per trejus metus grįžtant prie 18 proc. tarifo.

„Deja, šis liberalų siūlymas jau kelis kartus buvo atmestas. O dėl PVM tarifo šildymui suvienodinimo – turi galioti aiški ir paprasta kompensavimo tvarka, kuri nereikštų dar didesnės biurokratijos ir neverstų plėsti valstybės tarnautojų aparato. Kitas svarbus dalykas – kompensavimo tvarka privalo būti iš anksto suderinta su savivaldybių biudžetais, o ne nuleista „iš oro“. Kompensacijos už šildymą turi pasiekti visus, kam jų iš tikrųjų reikia“, – sako E. Gentvilas.

 

Daugiau informacijos:

Eugenijus Gentvilas, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas

Tel. 8 698 42 794

[email protected]