Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario T. Langaičio pranešimas: „Švietimo ir mokslo ministrė kviečiama atsakyti į klausimus dėl profesinių mokyklų elektroninės priėmimo sistemos kūrimo

2016 m. gruodžio 22 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Tadas Langaitis pateikė klausimus švietimo ir mokslo ministrei Jurgitai Petrauskienei dėl Švietimo informacinių technologijų centro (ŠITC) įtartinai brangaus informacinių technologijų projekto, kuriuo siekiama profesinių mokyklų priėmimą perkelti į elektroninę erdvę, modernizuoti jau sukurtas platformas ir sukurti elektroninius dienynus.

Kreipimesi klausiama, kaip ministrė vertina šį ŠITC projektą ir kokių bus imamasi priemonių tinkamam projekto įgyvendinimui užtikrinti? Domimasi, kokioje įgyvendinimo stadijoje šiuo metu yra projektas, kokie numatomi tolimesni veiksmai ir kada planuojama paskelbti apie viešųjų pirkimų pradžią?

Taip pat klausiama, kas bus atsakingas už projekto eigą, ar numatyta sprendimų priėmėjų atsakomybė bei kokia ji? 

Švietimo ir mokslo ministrės prašoma atsakyti, kaip bus keičiama priėmimo į profesines mokyklas tvarka bei iš kokių lėšų šis įtartinai brangus projektas bus finansuojamas?

„Akivaizdu, kad vis dar labai atsiliekame nepritaikydami išmaniųjų technologijų ir neturėdami galimybės jaunimui pasiūlyti stoti į pasirinktas profesines mokyklas internetu. Raginimai neštis dokumentus į kiekvieną mokslo įstaigą skamba nepatraukliai ir užtrunka nemažai laiko. Tačiau bandymas išleisti 1,3–1,4 milijono eurų (beveik 5 milijonus litų) elektroninio priėmimo sistemai sukurti bei susijusioms paslaugoms įgyti kelia pagrįstų klausimų“, – teigė T. Langaitis.

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, kad šio projekto kaina gali siekti ir 1,4 mln. eurų, informacinių technologijų specialistai teigia, jog projektas galėtų kainuoti kelissyk mažiau, kadangi reikia sukurti ne visą naują elektroninę sistemą, o tik integruoti naujus komponentus į jau esamą.

 

Klausimai pridedami.

 

Kontaktams:

Tadas Langaitis

Seimo TS-LKD frakcijos narys

Tel. (8 5) 239 6624

El. p. [email protected]