Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Kubiliaus pranešimas: „Parlamentaras prašo Vyriausybės sudaryti sąlygas Vilniaus regiono gyventojams retransliuoti ne vien rusiškas televizijos programas“

2016 m. gruodžio 22 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Andrius Kubilius kreipėsi į susisiekimo ministrą Roką Masiulį ir AB Lietuvos radijo ir televizijos centro Generalinį direktorių Remigijų Šerį dėl Lenkijos televizijos programų retransliacijos į Vilniaus regioną.

Pasak parlamentaro, Vilniaus regiono informacinio lauko eteryje dominuoja rusiškos ir baltarusiškos televizijos programos. Daugelis šio regiono kaimiškų vietovių gyventojų neturi galimybių naudotis kabelinės ar palydovinės televizijos paslaugomis, todėl neturi ir galimybių pasirinkti bei žiūrėti kitokias, ne Rusijos informacinę propagandą vykdančias, televizijos programas.

„Maskvos ir Minsko propagandos stipriai veikiami gyventojai negali ištrūkti iš Kremliaus informacinės erdvės. Lietuva iki šiol nesiėmė jokių realių priemonių, kad ši situacija keistųsi. Trumpalaikiai rusiškų propagandinių televizijos programų uždarymai ir draudimai nekeičia esmės, nes gyventojams, kurie dėl kalbos barjero nežiūri lietuviškų TV programų, nėra pasiūloma reali ir patraukli alternatyva“, – sako A. Kubilius.

Pasak Seimo nario, vienintelis racionalus kelias, kaip artimiausiu metu išlaisvinti informacinį lauką Vilniaus regione, tai sudaryti galimybę vietos gyventojams, kurių didžiąją dalį sudaro lenkų tautinės bendrijos nariai, žiūrėti bent vieną patrauklią Lenkijos televizijos programą. Lietuvos radijo ir televizijos centras turi technines galimybes Vilniaus regiono gyventojams retransliuoti kurią nors iš populiariųjų Lenkijos televizijos programų. Tai nereikalauja didelių investicijų, bet šio regiono žmonėms būtų suteikta reali ir patraukli informacinė alternatyva.

Priminsime, kad Seime sukurta Seimo narių „Gegužės 3-iosios“ grupė, vienijanti Seimo narius, kuriems rūpi, kad Lietuvoje būtų įgyvendinama efektyvi tautinių bendrijų politika, ypatingą dėmesį skiriant Vilniaus regiono problematikai. Viename iš pirmųjų grupės pasitarimų, kuris įvyko 2016 m. gruodžio 20 d., kaip tik ir buvo aptarta nerimą kelianti situacija Vilniaus regiono informaciniame lauke.

 

Seimo TS–LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 2396514

[email protected]