Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas ir ministrė sutarė, kad turi didėti finansavimas švietimui ir mokslui

2016 m. gruodžio 28 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Olga Posaškova)

 

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio susitikime su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene sutarta, kad Seimas bei Švietimo ir mokslo ministerija turi drauge dirbti siekdami įgyvendinti Vyriausybės programą. Ministerijos ir Seimo vadovai išreiškė abipusį pritarimą ilgalaikiam siekiniui skirti švietimui 6 proc. BVP dydžio finansavimą, kad būtų užtikrintas Lietuvos švietimo sistemos konkurencingumas, pagerinta studijų kokybė.

Kalbėdamos apie aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimą, abi pusės sutarė, kad šis procesas turi remtis ilgalaike valstybės prioritetų vizija, turi būti atsižvelgiama į regioninę Vyriausybės politiką, demografinę situaciją, darbo rinkos poreikius. V. Pranckietis taip pat akcentavo būtinybę susijungimus įvykdyti „be papildomų milijonų“, o jeigu šis procesas pareikalaus investicijų, jos turi būti įvertintos ir pagrįstos.

 

 

Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad pertvarkos yra būtinos ir profesinio rengimo mokyklų bei kolegijų tinkle. „Nėra normali situacija, kai apie 90 proc. mokyklas baigiančių absolventų stoja studijuoti aukštosiose mokyklose. Ne visi studentai tam pakankamai gabūs,“ – susitikime sakė parlamento vadovas.

Seimo Pirmininkas su ministre taip pat aptarė kitus aktualius ir bendradarbiavimo reikalaujančius klausimus, tokius kaip perėjimas nuo „mokinio krepšelio“ prie „klasės krepšelio“, etatinio mokytojų apmokėjimo įvedimas, neformaliojo ugdymo krepšelis, pameistrystės programa ir kt.

 

Informaciją parengė:

Seimo Pirmininko patarėjas Vadimas Vileita

El. p. [email protected]