Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario E. Zingerio pranešimas. „Dž. Makeinas: svarbu dislokuoti amerikiečių pajėgas Baltijos šalyse“

2016 m. gruodžio 29 d. pranešimas žiniasklaidai

 Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Olga Posaškova)

 

Šiandien Vilniuje viešintis JAV senatorius Džonas Makeinas (Johnas McCainas) tiek Lietuvos politikams, tiek ir visuomenei patvirtino, kad sieks užtikrinti Baltijos šalių saugumą.

 „Labai svarbu, kad amerikiečių pajėgos būtų nuolatos dislokuotos Baltijos šalyse, išlaikyti šį buvimą yra būtina, kad mūsų draugai suprastų, jog amerikiečiai visuomet bus su jais. Dėkojame visiems Lietuvos kariams, kurie dalyvavo misijoje Afganistane“, – sakė Dž. Makeinas susitikimo su visuomene prie Seimo, Sausio 13-osios memorialo, metu. Lietuvos kariuomenės jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras ir senatorius Dž. Makeinas apdovanojo Lietuvoje dislokuotus JAV karius Lietuvos kariuomenės medaliu už tarpusavio paramą.

 

 

„Mums pavyko iš postsovietinio šešėlio patekti į motyvuotą gynybinę ir ekonominę sąjungą, bet, deja, per dvidešimt šešerius laisvės metus nesuspėjome sukurti realių karinių pajėgų priešui atgrasyti. Sugebėjimas diplomatijoje pasiekti ES ir NATO narystės atvedė mus į saugumo zoną, kuri garantuoja Tautos išlikimą. Lietuva tarytum perėmė NATO „Checkpoint Charlie“, Vakarų Berlyno pasienio posto funkcijas Šaltojo karo laikais“, – sakė Tarpparlamentinių ryšių su JAV grupės pirmininkas ir Demokratijų bendrijos Parlamentinio forumo prezidentas signataras Emanuelis Zingeris.

Kaip teigė E. Zingeris, JAV senatoriaus Dž. Makeino, dešimtmečiais gynusio Baltijos šalių ir Lenkijos saugumo idėją, atvykimas į Lietuvą šiandien – gyvybiškai svarbus ženklas, JAV išrinkus naują prezidentą ir Baltijos šalių bei Lenkijos draugams aiškinant naujai politinei aplinkai Vašingtone NATO solidarumo svarbą.

Pasak E. Zingerio, kai demokratijos priešams tampa lengviau daryti įtaką vyriausybių ir parlamentų mąstysenai dėl Baltijos šalių sudėtingo apginamumo, svarbu sutelkti visas pajėgas ir parodyti Vašingtonui Baltijos šalių sugebėjimą būti partneriais. Kad ir mažais, bet partneriais.

 

 

Renginyje prie Seimo barikadų signataras sakė, kad kartu mes giname Laisvę, dėkojo JAV kariams už gynybą, prisimindamas prieš dvidešimt penkis metus vykdytą revoliuciją, pakvietė prof. Vytautą Landsbergį prisijungti prie renginio dalyvių.

Baigiant politikų iš JAV susitikimą su visuomene, politinė tremtinė Nijolė Sadūnaitė ir  E. Zingeris senatoriui Dž. Makeinui įteikė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro išsaugotą kulką ir sagą su Vyčio ženklu iš kareiviškos milinės, kurios buvo rastos po Lietuvos partizanų susišaudymo su sovietų kariuomenės smogikais 1952 m. Palkabalio miške. Šio įvykio metu žuvo keturi partizanai.

 

Kontaktams:

Seimo narys Emanuelis Zingeris

Tel. (8 5) 239 6644

El. p. [email protected], [email protected]