Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario R. Šarknicko pranešimas: dėl įvažiavimo kelio tiesimo į Vaikų onkologijos pagalbos centrą sąlygų

2017 m. sausio 4 d. pranešimas žiniasklaidai

 

2017 m. sausio 2 d. Sveikatos apsaugos ministerijoje vykusiame susirinkime buvo svarstoma problema, su kuria susidūrė unikalus Lietuvoje Vaikų onkologijos pagalbos centras. Buvo svarstomos sąlygos, kurias iškėlė Vilniaus miesto savivaldybės infrastuktūros tarnybos Vaikų onkologijos pagalbos centrui, kad leistų nutiesti centrui 6 m ilgio išvažiavimo keliuką, išeinantį į Vilniaus miestui priklausančią Santariškių gatvę. Susirinkime dalyvavo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, vicemeras Gintautas Paluckas, Seimo narys Robertas Šarknickas, Vaikų onkologijos pagalbos centro atstovė Sigita Stasiukynienė ir kiti atsakingi asmenys.

Seimo narys R. Šarknickas pažymėjo, jog nuostabu yra jau vien tai, kad Lietuvoje statomas Vaikų onkologijos pagalbos centras, šiai dienai remiamas vien suaukotomis labdaros fondui „Mamų unija“ lėšomis.

Kaip sako labdaros fondui „Mamų unija“ vadovaujanti ir šios idėjos iniciatorė Eglė Mėlinauskienė, kad „panašių centrų pasaulyje yra net 60-yje šalių, teikiančių apgyvendinimo paslaugas šeimoms, susidūrusioms su onkologine liga. Visi jie išlaikomi iš privačių labdaros fondų. Lietuvoje kuriamas centras bus unikalus tuo, kad kartu su gyvenamosiomis patalpomis bus įrengta ir reabilitacijos zona, taip pat veiks informacijos centras, kuriame šeima galės gauti visą būtiniausią informaciją, susijusią su vaiko reabilitacija, socialine, psichologine pagalba, mitybos bei sveikos gyvensenos klausimais. Šis ypač Lietuvai reikalingas projektas apims kompleksinę pagalbą, kurios reikia visiems sergančio vaiko šeimos nariams. Centre bus įrengti kambariai dešimčiai šeimų, 2 apartamentai atitiks paliatyviosios slaugos palatų reikalavimus“.

Svarbu, kad vienoje vietoje bus teikiama nemokama visapusė pagalba ligos ištiktam vaikui ir jo šeimai: socialinė, dvasinė ir reabilitacinė. „Vėžys yra sunki ir ilgai gydoma liga. Sužinoję tokią vaiko diagnozę, tėvai patiria šoką. Stresas ir įtampa dėl vaiko sveikatos ir gyvybės šeimą lydi visą gydymo laikotarpį, o ir baigus gydymą tėvai dar ilgą laiką negali lengviau atsikvėpti“, – sakė E. Mėlinauskienė. Anot jos, būtina leisti, ir vaikui, ir su juo esančiam vienam iš tėvų pailsėti nuo ligoninės atmosferos namus primenančioje aplinkoje ir nors kelias dienas pabūti su kitais šeimos nariais, kurie dažniausiai yra ilgam atskiriami.

Tačiau, pažymi Seimo narys R. Šarknickas, centras susidūrė su biurokratine ir finansine problema. „Pati centro teritorija priklauso Vilniaus rajonui, o šalia jo einantis kelias – Vilniaus miestui. Ir tam, kad būtų suteiktas leidimas nutiesti išvažiuojamam keliui iš centro į Santariškių gatvę, Vilniaus m. savivaldybės Infrastruktūros skyrius centrui kelia reikalavimą išasfaltuoti 1 km 5 m pločio kelią. Jo apytikslė kaina siektų 1 mln. Eur. Tai nepakeliama finansinė našta tokiam centrui“, – teigia parlamentaras R. Šarknickas.

Dėl šios problemos ir buvo sušauktas susitikimas su atsakingais Vilniaus miesto ir Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais. Vilniaus meras R. Šimašius, vicemeras G. Paluckas ir sveikatos apsaugos ministras A. Veryga pažadėjo, kaip galima greičiau išspręsti šią problemą. Statomo Vaikų onkologijos pagalbos centro atstovė S. Stasiukynienė pateikė Vilniaus merui prašymą ir reikalingą dokumentus.

„Tikiuosi, kad sprendimas ilgam nenuguls į stalčius, o iš tiesų bus surastos galimybės išspręsti 6 m keliuko problemą, pagerinančią onkologinėmis ligomis sergančių vaikų gyvenimą“, – sako Seimo narys R. Šarknickas.

 

Seimo narys Robertas Šarknickas

Mob. 8 679 53 594

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-01-04 16:42
   Rimas Rudaitis