Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio pranešimas: „Kodėl leidimų poilsiautojai ir žvejai Rusnėje ir Neringoje yra priversti laukti 10 darbo dienų?“

2017 m. sausio 9 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūnas Remigijus Žemaitaitis kreipėsi į Vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną dėl 2016 m. rugsėjo 6 d. įsakymo, kuriuo ypatingai sugriežtintos  leidimų atvykti ir būti valstybės sienos apsaugos zonoje ir leidimo verstis ūkine, komercine ar kitokia veikla valstybės sienos apsaugos zonoje (VSAZ) išdavimo tvarkos. Pasikeitęs teisinis reglamentavimas numato, jog leidimus žvejams ir turistams valstybės sienos apsaugos zonoje galima gauti tik atvykus į VSAT struktūrinį padalinį arba elektroninėmis priemonėmis per paslaugų ir gaminių kontaktinio centro portalą (www.verslovartai.lt).

Žvejai ir vietiniai gyventojai, kurie organizuoja ekskursijas užsieniečiams pažymėjo, jog norint žvejoti Rusnėje, reikia planuoti žvejybą 10 dienų prieš, nes sprendimas išduoti ar atsisakyti išduoti leidimą priimamas tik per 10 darbo dienų nuo prašymo užregistravimo, o nesilaikantys nustatytos tvarkos yra griežtai baudžiami, net pradedami ikiteisminiai tyrimai. Neseniai Rusnėje poilsiaujantis vokietis per 10 darbo dienų nesulaukė leidimo ir tapo valstybės sienos pažeidėju, kuriam ši ekskursija baigėsi baudžiamuoju įsakymu ir nubaustas piniginė bauda.

Seimo narys Remigijus Žemaitais, pažymėjo, jog prasidėjus poledinės žūklės sezonui Kuršių mariose pasitaiko, kad žvejai neteisėtai patenka į VSAZ, nes yra priversti laukti 10 darbo dienų kol leidimai bus išduoti.

„Šiandien kreipiausi į Vidaus reikalų ministrą, jog leidimai poilsio ar žvejybos laikotarpiui būtų išduodami ne per 10 darbo dienų, o tik pranešus iš anksto VSAT štabui, nes turistai nesulaukia leidimų per beveik dvi savaites, todėl praktikoje dažnai pasitaiko, kaip žvejojantys Skirvytėje ar Rusnėje poilsiaujantys vokiečiai ar net Neringoje poilsiaujančios Italijos turistės  gauna dideles baudas ir pradedami ikiteisminiai tyrimai, o kiti Lietuvos gyventojai yra priversti planuoti keliones net 2 savaites iš anksto“.

 

Daugiau informacijos:

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas

Remigijus Žemaitaitis mob. 8 698 42 238

   Naujausi pakeitimai - 2017-01-09 11:17
   Eglė Saulė Trembo