Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas: vienas svarbiausių klausimų su Baltarusija – Astravo atominė elektrinė

2017 m. sausio 10 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Sausio 10 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Baltarusijos ambasadoriumi Aleksandru Koroliu. Parlamento vadovo teigimu, pagrindinis klausimas su Baltarusija – Astravo atominės elektrinės saugumo klausimas.

„Baltarusijos AE statyba Astrave ir toliau išlieka pagrindiniu branduolinio saugumo regione klausimu. Susitikimo metu išreikštas didelis susirūpinimas dėl branduolinės saugos, Astravo AE nuolat pasikartojančių incidentų. Vien 2016 m. įvyko net šeši stambūs incidentai, apie kuriuos Lietuva sužino ne iš oficialių Baltarusijos šaltinių, o iš žiniasklaidos. Manome, kad šalis, vystanti atominės energetikos projektą, turėtų elgtis ypač skaidriai ir atvirai“, – sako Seimo Pirmininkas.

Seimo kanceliarijos (aut. Džoja Gunda Barysaitė) nuotr.

Pirmininkas susitikime išreiškė reikalavimus dėl Baltarusijos AE Astrave saugumo užtikrinimo ir tarptautinės projekto stebėsenos ir kontrolės užtikrinimo. Pasak parlamento vadovo, Baltarusija turi įsileisti tarptautinę Baltarusijos AE Astrave projekto statybų priežiūros komisiją, kad būtų užkirstas kelias naujiems incidentams ateityje. Pirmininko nuomone, be tolesnio atidėliojimo būtina skubiai atlikti išsamius Baltarusijos AE Astrave projekto rizikos įvertinimo ir atsparumo vertinimo testus.

Susitikimo metu su Baltarusijos ambasadoriumi taip pat aptartas ekonominis bendradarbiavimas, sąlygų gerinimas kertant Baltarusijos sieną, turizmo skatinimas.

 

Daugiau informacijos:

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5)  239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-01-10 16:57
   Rimas Rudaitis