Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario K. Pūko pranešimas spaudai: „Parlamentaras negali būti vienu metu Seimo nariu ir vadovauti ministerijai“

2017 m. sausio 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo narys Kęstutis Pūkas 2017 metų sausio 12 dieną užregistravo Konstitucijos 60 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą (Nr. XIIIP-302), kuriuo siūloma panaikinti konstitucinę nuostatą, leidžiančią derinti Seimo nario mandatą ir ministro pareigas. Seimo narys galėtų vienu metu užimti tik ministro pirmininko pareigas. Ši nuostata visiškai atitinka Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos nuostatas ir Europos Sąjungos dokumentus.

Konstitucijos pataisos projekto iniciatorius Kęstutis Pūkas mano, kad, neleidus derinti Seimo nario mandato ir ministro pareigų, tikslinga įtvirtinti galimybę Seimo nariams, tapusiems ministrais, savo parlamentaro mandatą laikinai sustabdyti. Tokiu atveju Seimo nario vieta parlamente turėtų atitekti kitam asmeniui. Ministrui atsisakius ar netekus savo posto Vyriausybėje, jis vėl grįžtų į parlamentą. Tokią praktiką jau taiko dalis Europos valstybių: Austrija, Belgija, Olandija, Liuksemburgas, Portugalija, Švedija, Norvegija, Kroatija, Slovėnija, Slovakija.

„Pritarus šiai pataisai, ministras skirs visą savo darbo laiką tiesioginėms pareigoms atlikti, kas paskatins pagerinti Vyriausybės darbą. Vienam asmeniui tinkamai ir kokybiškai atlikti dviejų reikšmingų darbų tiesiog fiziškai neįmanoma. Tokia Konstitucijos pataisa turėjo būti priimta jau seniai, kad būtų rezultatyvus Seimo narių ir ministrų darbas“, – pažymi Seimo narys ir tikisi, kad šiai pataisai bus pritarta, kadangi  projektą jau pasirašė 36 skirtingų frakcijų Seimo nariai.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Kęstutis Pūkas

Mob. 8 668 42302, el. p. [email protected]