Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Kęstučio Pūko pranešimas: „Seimui pateiktas Koncesijos įstatymo pakeitimo projektas“

2017 m. sausio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Sausio 12 dieną ūkio viceministrė Lina Sabaitienė Seime pristatė Koncesijos įstatymo Nr. I-1510 pakeitimo įstatymo projektą (Nr. XIIIP-203 ES). „Šį įstatymą reikėjo taisyti jau seniai“, –paminėjo Seimo narys Kęstutis Pūkas, vertindamas realią situaciją, kai pasinaudojama šio įstatymo spragomis, sudaromos galimybės piktnaudžiavimui. Pavyzdžiui, Kauno miesto savivaldybėje ieškant operatoriaus valdyti kultūros centrą „Girstutis“, Žalgirio Areną, arba organizuojant Kauno miesto viešojo transporto stotelių įrengimo koncesiją. Šiais atvejais koncesijos konkursus laimėjo juridiniai asmenys, kur buvo įsteigtos įmonės tik dalyvauti ir laimėti būtent šiuose konkursuose.

Sausio 12 dienos plenarinio posėdžio metu Seimo narys K. Pūkas priminė Seimo nariams apie tai, kad 2016 metų kovo 8 dieną Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko Koncesijos įstatymo antikorupcinį vertinimą. Pateiktoje išvadoje nurodyta, kad dalis įstatymo nuostatų gali būti aiškinamos ir taikomos dviprasmiškai. Be to, šis įstatymas sudaro sąlygas koncesiją suteikti asmenims, nesant pakankamai duomenų, kad jų reputacija ir dalykinis patikimumas yra nepriekaištingi. STT išvada buvo pateikta Finansų ministerijai, Ūkio ministerijai ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijai.

Seimo narys K. Pūkas paklausė pranešėjos: „ar teikiant šį koncesijos įstatymo pakeitimo projektą, buvo atsižvelgta į STT vertinimo išvadas? Ar naujas įstatymas tikrai garantuos, kad koncesijų negalėtų laimėti specialiai tik tam įkurtos įmonės?“ Ūkio viceministrė pripažino, kad Lietuvoje gerosios praktikos nėra daug, tačiau šiuo įstatymo projektu ir siekiama išskaidrinti ir sudėti saugiklius, kad nebūtų piktnaudžiaujama tokia valstybės infrastruktūros stiprinimo priemone kaip koncesijos. Taip pat Seimo narys pasiūlė, kad šio įstatymo projektas būtų papildomai svarstomas Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete, kurio nariu jis taip pat yra. Šiam parlamentaro siūlymui posėdyje buvo pritarta.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Kęstutis Pūkas

Mob. 8 668 42 302

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-01-16 10:40
   Eglė Saulė Trembo