Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario R. Šarknicko pranešimas: „Susitikimas su Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro ir kitais vaikų gerove besirūpinančių institucijų atstovais suteikia viltį“

2017 m. sausio 18 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo narys Robertas Šarknickas džiaugiasi, kad Lietuvoje jau atsirado įstaiga – Utenos šeimos ir vaikų gerovės centras, kuris su skriaudžiamais ir neprižiūrimais vaikais dirba inovatyviai bei įvairiapusiai sprendžia šią problemą. Apie tai kalbėta Seimo nario susitikime su Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro direktore Diana Deveikiene ir socialine pedagoge Aida Zlataravičiene, „Mamų unijos“ atstovėmis direktoriaus pavaduotoja Viktorija Grežėniene ir Sigita Stasiukyniene, LNK laidų vedėja Rūta Mikelkevičiūte.

Susitikimo metu naujovių nebijanti, nuolat bendraujanti su nevyriausybinėmis organizacijomis, bendruomene Utenos šeimos ir vaikų centro įkūrėja D. Deveikienė pasidalijo savo patirtimi. Viskas prasidėjo nuo įprastų Lietuvai vaikų globos namų, pasakojo Diana Deveikienė. „Tačiau einant metams ir didėjant patirčiai buvo suprasta, kad vaikams geriausia augti savo šeimoje. Visgi šeimoje, kurioje vaikai yra skriaudžiami, neprižiūrimi – yra nesaugu, o ir priglaudus vaikus saugioje aplinkoje – tėvai neturi motyvacijos keistis. Todėl šis Utenos šeimos ir vaiko gerovės centras praplėtė savo veiklą“, – kalbėjo centro įkūrėja D. Deveikienė.

Šiuo metu centre veikia du skyriai: vaikų globos ir paramos šeimai skyrius. Juose dirba 30 įvairių sričių specialistų.

Laikinos ir nuolatinės vaikų globos grupės – kaip stacionari globos įstaiga vaikams, kurioje apgyvendinami globojami vaikai. Šio skyriaus paskirtis teikti reikalingas socialines paslaugas ir namuose likusiems artimiesiems. Tada, kai tėvai dėl intensyvaus darbo su jais pasikeičia, įgyja naujų įgūdžių, vaikai gali saugiai grįžti pas savo tėvus, į savo namus. Taip pat centre vaikams teikiama trumpalaikė, bet intensyvi krizių įveikimo pagalba (iki 3 parų).

Paramos šeimai skyrius skirstomas į dvi dalis: šeimų krizių grupę ir globėjų, įtėvių grupę.

Šeimų krizių grupė skirta teikti pagalbą ir laikinai apgyvendinti vyrus ar moteris su vaikais, kurie dėl artimųjų prievartos ar kitų priežasčių pakliuvo į krizinę situaciją ir negali gyventi savo namuose arba to reikalauja krizinės situacijos sprendimas vaiko gerovės naudai. Jie gyvena šiame centre ir su jais intensyviai dirba visas kolektyvas. Nustatomos pagrindinės krizę sukėlusios problemos, teikiama psichologinė-psichoterapinė pagalba, kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas, darbinių įgūdžių ugdymas, laisvalaikio organizavimas bei kitos paslaugos.

Kai su tėvais saugiai vaikai gyventi negali, intensyviai ieškomi ir ruošiami globėjai ar įtėviai, kuriems vedami kursai, jie bendrauja ir konsultuojasi su jau vaikus paėmusiais globėjais ar įtėviais bei centro darbuotojais.

Veikiančiame dienos centre tėvai iš rizikos grupių gali palikti savo mažamečius vaikus, kai reikia eiti į darbą. Teikiamos paslaugos ir konsultacijos „Smurtinio elgesio mokymai“ smurtaujantiems vyrams.

Pasak Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro direktorės, centras neapsiriboja vien tik veikla savo patalpose. „Darbuotojai važinėja po kaimus, rengia susitikimus su gyventojais, dirba pagal projektus, švietėjišką darbą, moko, kaip atskirti ir pastebėti smurto atvejus prieš vaikus. Skatina žmones aktyviau reaguoti ir pranešti darbuotojams apie tokius atvejus, ar paprasčiausiai nebūti abejingais ir nors subarti smurtautojus“, – teigia D. Deveikienė.

Seimo nario Roberto Šarknicko įsitikinimu, „šis pavyzdys teikia vilties, kad Lietuvoje daugės panašiu principu dirbančių centrų. Tarp institucijų didės bendradarbiavimas ir nuoširdus, nebiurokratinis požiūris bei darbas siekiant tikrosios gerovės vaikams“.

 

Seimo narys Robertas Šarknickas

Mob. 8 679 53 594

   Naujausi pakeitimai - 2017-01-18 15:55
   Rimas Rudaitis