Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario R. Šarknicko pranešimas: „Nebėra pykčio, tik skausmas. Prašau ministro L. Kukuraičio kardinaliai didinti socialinių darbuotojų ir psichologų skaičių regionuose“

2017 m. sausio 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

„Kėdainiuose sunkiai sužalotas ketverių berniukas, moteris ir vyras sulaikyti.

 2017 m. sausio 26 d. 10:41 Trečiadienį vakare Kėdainių policijos pareigūnai gavo pranešimą, kad sunkiai sužalotas vaikas.

Sausio 25 d. apie 23.50 val. buvo gautas pranešimas, kad Kėdainiuose, Mindaugo g., sumuštas ketverių metų vaikas. Nuvykus policijos pareigūnams bei greitosios medicinos pagalbos darbuotojams, rastas sunkiai sužalotas mažametis (gim. 2012 m.). Kauno apskr. policijos atstovai praneša, kad sulaikyti du įtariamieji – moteris (gim. 1993 m.) ir vyras (gim. 1989 m.). Vaikas pristatytas į gydymo įstaigą. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 135 str. 2 d. (Sunkus sveikatos sutrikdymas)“.

 

Po virtinės smurto atvejų prieš vaikus, kurie tęsiasi dvidešimt šešerius nepriklausomos Lietuvos metus, atsiranda bejėgiškumo jausmas ir įkyrus klausimas, ką dar turi Lietuva padaryti, kad baigtų kankinti savo šalies vaikus? Sena sistema ir biurokratų požiūris vis dar luošina mažųjų vaikystę. Sistemoje yra spragų, kurias reikia nedelsiant tvarkyti.

Prašymas. Prašau kaip buvusio nevyriausybininko, o dabar esamo socialinių reikalų ir darbo ministro Lino Kukuraičio, kardinaliai didinti socialinių darbuotojų ir psichologų skaičių regionuose. Lėšų yra, kiekviena savivaldybė per metus sutaupo dideles sumas pinigų iš socialinių pašalpų.

Praėjusiais metais savivaldybės iš valstybės biudžeto gavo 229 mln. eurų savo gyventojams nuo skurdo ginti. Socialinėms pašalpoms ir kompensacijoms valdininkai išleido mažiau nei pusę, o 124 mln. giriasi sutaupę (šiuos pinigus išleidžia keliams tvarkyti ir biurokratų etatams steigti). Gal mūsų kaimuose ir miesteliuose nebeliko nė vieno varguolio, nė vieno alkano vaiko ir nebėra kam tų pinigų duoti? Štai kur yra pinigų, šiais pinigais siūlau gelbėti mūsų mažųjų Lietuvą, kurios dar neišnaikino mūsų sistemos pasekmės, suaugusieji, kurie nėra supažindinti, kas yra smurto formos. Deja, Seimas tris kartus atidėjo Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas dėl smurto formų apibrėžimo ir jų uždraudimo. Laukiu kovo mėnesio, kuriame bus ketvirtą kartą Seime svarstomas mano minėtas klausimas, tą būsimą vilties svarstymo klausimą lyginu su Kovo 11-ąja.

 

Kontaktams:

Seimo narys Robertas Šarknickas

Tel. (8 5) 239 6641

El. p. [email protected]