Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas: turime aiškiai žinoti, kas trukdo visapusiškai užtikrinti vaikų teises

2017 m. sausio 27 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pirmadienį, sausio 30 d., 9 val. susitiks su vaiko teisių apsaugos kontroliere Edita Žiobiene. Bus aptarta, kodėl neveikia vaikų teisių apsaugos sistema ir  neapsaugo vaikų nuo smurto, kuris dažnai pasibaigia skaudžiomis netektimis.

„Turime išsiaiškinti, kodėl neveikia sistemos, turinčios užtikrinti vaikų apsaugą, kodėl trūksta savivaldybėms ir socialiniams darbuotojams operatyvumo ir kur yra riba tarp subjektyvios atsakingų darbuotojų nuomonės apie situaciją šeimoje ir objektyvios, kuomet jau turi būti žengti pirmieji žingsniai apsaugant vaikų gyvybes. Dabar matome klaidas, kurios ateityje negali pasikartoti“, – sako Seimo Pirmininkas.

Po vaiko mirtimi pasibaigusio smurto protrūkio vasarį bus šaukiama neeilinė sesija priimti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymui.

Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė informavo, kad nors parlamentarai jau ėmėsi iniciatyvos surinkti parašus dėl neeilinės sesijos, paprasčiau tai būtų padaryti Seimo valdybos sprendimu. Ji rinksis trečiadienį.

Laikas iki neeilinės sesijos, kuri preliminariai planuojama vasario 14 dieną, bus skirtas projektų aptarimui bei diskusijoms.

„Bus teikiamas ne tik tas (parlamentarų) projektas, mes kalbame apie Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, kurį teikia ministerija. Mes rengsime diskusijas, atsakymus į klausimus, ne stichinį įstatymo priėmimą, bet bus paskelbta darbotvarkė ir diskusijos ta tema. Laikotarpis tarpsesijinis yra skirtas darbui, jis nėra atostogos, todėl dirbsime labai atsakingai. Mintis ta, kad sesiją rengti pasirengus“, – pabrėžė Seimo pirmininko pavaduotoja.

Penktadienio rytą mirė sunkiai sumuštas keturmetis, kuris itin sunkios būklės trečiadienio vakarą į ligoninę atgabentas iš namų Kėdainiuose.

Po Seimo Pirmininko susitikimo su vaiko teisių apsaugos kontroliere, prie Seimo Pirmininko kabineto planuojamas komentaras žiniasklaidai.

 

Informaciją parengė

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p.  [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-01-27 15:27
   Eglė Saulė Trembo