Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas: reikia keisti vaiko teisių apsaugos sistemą iš esmės

2017 m. sausio 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pirmadienio rytą susitiko su vaiko teisių apsaugos kontroliere Edita Žiobiene, su kuria aptarė vaiko teisių priežiūros sistemos spragas. Vaiko teisių apsaugos kontrolierė informavo, kad Lietuvoje per metus iškeliama apie pusantro tūkstančio bylų dėl nuskalstamos veikos prieš vaikus, tačiau manoma, kad tai tik dešimtadalis įvykių, kurie pasiekia teismus.

Seimo Pirmininkui kelia nerimą tai, kad šiuo metu veikiančios sistemos tarpusavyje nederina veiksmų, nesikeičia turima informacija. Pasak parlamento vadovo, vaiko teisių apsaugos tarnybos taip pat neturėtų būti pavaldžios savivaldybių administracijoms. Jo manymu, būtina kuo skubiau susitarti dėl centralizuotos įstaigos.

„Manęs netenkina dabartinė situacija, kai savivaldybės ir organizuoja vaiko teisių apsaugą, ir kontroliuoja vaiko teisių apsaugos tarnybų veiklą. Tokia sistema ydinga ir neteisinga, neužtikrinanti kompetencijų, darbų kokybės ir operatyvumo. Turėtume galvoti apie pavaldumo atskyrimą, kad tie darbuotojai netaptų neįgalūs dėl savivaldybių politikų sprendimų. Būtina, kad dirbantys su šeimomis ir vaikais vadovautųsi aiškia tvarka“, – sako V. Pranckietis ir teigia, kad jis skatina vaiko teisių apsaugos skyrių centralizavimą.

Vaiko teisių apsaugos klausimams vasario mėnesį bus surengta neeilinė Seimo sesija. Šiuo metu diskutuojama dėl būtinų pataisų, apsaugosiančių vaikus nuo smurto. Tarp klausimų, kuriuos reikia spręsti, V. Pranckietis nurodė situacijas, kai šeimoje apsigyvena pavojingas žmogus, bet vaiko teisių apsaugos specialistai apie tai lieka neinformuoti.

„Pirmiausia yra nesusikalbėjimas tarp sistemų. Žiaurus Kėdainių atvejis iliustruoja, kad globėjai arba įtėviai yra labai nuosekliai tikrinami, bet jeigu šeimoje atsiranda svetimas žmogus, kuris turi kriminalinę praeitį, niekas tuo nesirūpina. Apie tą žmogų, kuris smurtavo ir praeityje informacijos buvo, bet ji neatėjo iki vaiko teisių, o to pasekmė liūdna, tragiška“, – apgailestavo Seimo Pirmininkas.

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

V. Pranckietis tikisi, kad Seimo nariai tinkamai pasiruoš neeilinei sesijai bei nestabdys būtinų pataisų. „Mes negalime strigti ties diskusija, ar skurdas šeimoje yra priežastis smurtui prieš vaikus. Mano manymu, skurdas yra priežastis visapusiškai remti šeimą, o ne ieškoti būdų, kaip atimti vaikus“, – sako Pirmininkas ir teigia, kad vaiko teisių kontrolierės pristatytoje medžiagoje aiškiai matyti, kad prieš vaikus smurtaujama ir pasiturinčiose bei išsilavinusių tėvų šeimose.

Parlamento vadovas mano, kad visapusiškai sprendžiant vaikų teisių apsaugos klausimą būtinas didesnis visuomenės aktyvumas, kuris išaugtų į nacionalinį judėjimą vaikams ginti ir sveikina visas iniciatyvas, kurios kuriamos stabdyti smurto protrūkius prieš vaikus. „Turime būti labai aktyvūs, kai šalia vyksta nusikaltimai, nes tai gali apsaugoti gyvybes“, – sakė jis.

 

Informaciją parengė

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5)  239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-01-30 12:59
   Rimas Rudaitis