Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas: „Kelia nerimą mokslininkų emigracija ir mokslo šakų nykimas“

2017 m. vasario 2 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

 

Seimo Pirmininkui Viktorui Pranckiečiui kelia nerimą mokslininkų emigracija ir mokslo šakų nykimas. Apie tai parlamento vadovas kalbėjosi su Lietuvos mokslininkų sąjungos (LMS) atstovais.  Jie Seimo Pirmininką informavo, kad šiuo metu mokslininkų bendruomenę palieka talentingi mokslininkai, kurie emigruoja dėl didesnio atlygio. Patraukliausias sąlygas siūlo į mokslą investuojančios  ekonomiškai stiprios šalys.

„Mokslininkų judėjimo srautai tarp šalių nėra lygiaverčiai. Mokslininkus traukia labiau išsivysčiusios šalys. Vyksta „protų nutekėjimo“ procesas, kurį turime visomis priemonėmis stabdyti“, – sako  Viktoras  Pranckietis.

Mokslininkams nerimą kelia susitraukęs šalies mokslinis potencialas ir regioninės aukštojo mokslo politikos stoka, dėl jos nyksta ne tik kai kurios mokslo šakos, tokios kaip geologija, aplinkotyra ar geografija, bet ir silpnėja pedagogų paruošimas. Jau dabar skaičiuojama, kad labiausia trūksta matematikos ir informatikos mokytojų.

Mokslininkų sąjungos atstovai rengs siūlymus regioninei aukštojo mokslo politikos strategijai, kuri būtų paremta objektyviais mokslo duomenimis ir kriterijais, kaip pritraukti investicijas į regionus ir stabdyti tiek mokslininkų, tiek šalies gyventojų emigraciją.

Seimo Pirmininko nuomone, mokslas turi dirbti Lietuvai, todėl palaikys Vyriausybės kartu su mokslininkais siūlomas priemones aukštojo mokslo kokybei skatinti. Mokslininkai aptarti minėtų klausimų rinkis vasario 7 d. Lietuvos mokslų akademijoje.

Su Seimo Pirmininku Viktoru Pranckiečiu susitikti atvyko  Lietuvos mokslininkų sąjungos pirmininkas prof. dr. Jonas Jasaitis, LMS vicepirmininkas, Mykolo Romerio universiteto prof. habil. dr. Alvydas Baležentis, LMS tarybos narys, Vilniaus universiteto vyriausiasis mokslo darbuotojas Vygintas Gontis, VU vyriausiasis mokslo darbuotojas prof. habil. dr. Leonidas Sakalauskas,  LMS Salduvės skyriaus atstovas, Šiaulių universiteto rektorius prof. dr. Donatas Jurgaitis.

 

 

Informaciją parengė

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p.  [email protected]