Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Audroniaus Ažubalio pranešimas: „Užsienio reikalų ministerijos vadovų veiksmai Rusijai atnaujinus karinius veiksmus Ukrainoje yra politinė klaida“

2017 m. vasario 3 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Pasak Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Audroniaus Ažubalio, Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos (URM) vadovo Lino Linkevičiaus ir jo naujojo viceministro Dariaus Skusevičiaus pareiškimai ir veiksmai, Rusijai atnaujinus intensyvius karinius veiksmus Ukrainos teritorijoje, yra politinė klaida, liudijanti, koks pasimetimas ir chaosas tvyro tarp šiandieninių užsienio politikos vykdytojų.

„Juk Lietuva nuo pat Rusijos intervencijos Ukrainoje pradžios, kaip ir visas civilizuotas pasaulis, įvardijo Rusiją agresore, o valstybes, kiekvienu nuolat suintensyvėjančių karinių veiksmų atveju raginančias „abi puses nutraukti ugnį“ kviesdavo suprasti, jog ukrainiečiai gina savo suverenią teritoriją nuo teroristų ir juos remiančio Kremliaus. Mano šiandieninis klausimas yra, kodėl tuomet ir Lietuvos URM, Rusijos remiamiems teroristams pradėjus Avdijivkos apšaudymą ir taip eilinį kartą šiurkščiai pažeidusiems Minsko susitarimus, tapo viena iš valstybių, nesugebančių atskirti užpuoliko nuo aukos?“, – sako A. Ažubalis.

Pasak Seimo nario, užsienio reikalų ministro „Twitter“ paraginimą „abi puses nutraukti ugnį“ tik patvirtino viceministro D. Skusevičiaus sprendimas išsikviesti Ukrainos, o ne Rusijos ambasadorių pasiaiškinti.

„Kas tai: iš neapgalvoto elgesio kilusi klaida, URM vadovybės bandymas keisti Lietuvos užsienio politikos kryptį, ar nuosekli naujosios žaliai–raudonos koalicijos elgsena? Juk beveik tuo pat metu pirmoji Seimo Pirmininko pavaduotoja Rima Baškienė pratęsė Dainiaus Kepenio, Kęstučio Smirnovo ir Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio mąstymo liniją, pareikšdama, kad iš Rusijos mes padarome baubą, nors iš tiesų „ten yra daug puikių dalykų, iš kurių mes mokomės“, – stebisi A. Ažubalis, paragindamas Seimo kolegas ir URM vadovybę dar kartą perskaityti ką tik atnaujintą Lietuvos nacionalinio saugumo strategiją, kurioje aiškiai įvardintas Rusijos vaidmuo Lietuvos ir užsienio partnerių saugumo atžvilgiu bei jos keliamos grėsmės. Galbūt tai padėtų padaryti tvarką valdančiųjų „užsienio politikos ūkyje“.

 

Kontaktams:

Seimo TS-LKD frakcijos narys

Audronius Ažubalis

Tel. (8 5)  239 6321

El. p. Audronius.Azubalis@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-02-03 10:17
   Eglė Saulė Trembo