Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas: tautinės bendrijos nenori būti priešiškos Lietuvai propagandos įrankiu

2017 m. vasario 10 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Penktadienį, vasario 10 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Tautinių bendrijų taryba. Susitikimo metu Tarybos nariai pristatė aktualius klausimus ir išreiškė susirūpinimą dėl informacinių karų, vykdomų prieš Lietuvoje gyvenančias tautines  ir etnines bendruomenes, siekiant jų supriešinimo.

Pasak Tautinių bendrijų tarybos narių, yra aiškiai suvokiami nedraugiškos Lietuvai propagandos tikslai – etniniu ir tautiniu pagrindu supriešinti Lietuvoje gyvenančius žmones.

„Su Tautinių bendrijų taryba sutarėme, kad tautinių bendrijų politika – tai ne vien tik meninės saviveiklos kolektyvų, vaikų piešinių konkursų ir kitų panašių projektų finansavimas. Tai politika nukreipta valstybės gerovės kūrimui, tampriai susijusi su nacionaliniu saugumu ir užsienio politika“, – po pirmojo susitikimo su Tautinių bendrijų taryba sakė Seimo Pirmininkas.

Siekdami atsikratyti priešiškos propagandos įrankio įvaizdžio, Tarybos nariai siūlo, kad Lietuvoje nebūtų steigiamos politinės partijos tautiniu pagrindu. Jų teigimu, „tokių partijų veikla dažnai netarnauja visuomenės konsolidavimui, tautų santykių darnumui, sutelkimui bendram tikslui ir pilietinės visuomenės institucijų stiprinimui“.

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

28 narius turinti Taryba kreipėsi į parlamento vadovą dėl tautinių bendrijų politikos įtraukimo į Seimo ir jo komitetų darbotvarkę, įsteigiant Tautinių mažumų reikalų pakomitetį prie Seimo Žmogaus teisių komiteto. Bendrijų nariai taip pat prašė svarstyti pasiūlymus dėl Tautinių mažumų įstatymo, atsižvelgti į Regioninių kalbų chartiją ir svarstyti jos ratifikavimą.

Tautinių bendrijų taryba veikia kaip patariamoji Tautinių mažumų departamento institucija prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir atstovauja tautinėms bendruomenėms Lietuvos tautinių mažumų politikos koordinavimo klausimais.

Šiuo metu Tarybą sudaro 28 nariai: Lietuvos armėnų, azerbaidžaniečių, baltarusių, čėčėnų, estų, graikų, gruzinų, karaimų, kazachų, latvių, lenkų, libaniečių, moldavų ir rumunų, romų, rusų, totorių, ukrainiečių, uzbekų, vengrų, vokiečių ir žydų bendruomenių atstovai.

 

Informaciją parengė

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p.  [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-02-10 13:58
   Eglė Saulė Trembo