Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario T. Tomilino pranešimas: „Atlyginimų viešinimas – konkreti ir veiksminga naujos darbo politikos priemonė“

2017 m. vasario 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Sausio mėnesį įsigaliojus Seimo priimtam Socialinio draudimo įstatymo pakeitimui „Sodra“ pradėjo Lietuvos įmonių atlyginimo vidurkių viešinimą. Kas mėnesį bus skelbiamas vidutinis darbo užmokestis visose Lietuvos įmonėse, kurios turi daugiau nei tris darbuotojus.

Anot Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojo Tomo Tomilino, ši ankstesnės Vyriausybės parengto socialinio modelio priemonė puikiai dera su 17-osios Vyriausybės programoje numatytu strateginiu tikslu – stiprinti Lietuvos darbuotojų derybinę galią ir didinti kolektyvinį spaudimą darbo rinkai. Panašu, kad Vyriausybės parengtame priemonių plane taip pat nemažas dėmesys bus skirtas pažangiai darbo rinkos politikai.

„Žiniasklaidai vos pradėjus viešinti faktus tapo aišku, pavyzdžiui, kad nemažą dalį Lietuvos darbuotojų įdarbinantys stambieji prekybos tinklai beveik nekonkuruoja dėl darbuotojų. Jų atlyginimo vidurkiai skiriasi nuo kelių iki kelių dešimčių eurų ir nesiekia net 600 eurų per mėnesį. Akivaizdu, kad skurdo spąstai, kuriuose prekybos tinklai laiko savo darbuotojus daro struktūrinę įtaką Lietuvos darbo rinkai ir netiesiogiai skatina emigraciją“, – sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys.

Įmonių atlyginimų vidurkių viešinimas taip pat turėtų didinti spaudimą neskaidriai dirbančioms ir su darbuotojais atsiskaitančioms įmonėms ir stiprinti darbuotojų derybines pozicijas tariantis dėl atlyginimų, gal net paveiktų bendrą atlyginimų augimą Lietuvoje.

Viešumas taip pat turėtų gerinti konkurencines sąlygas skaidriam verslui, nes konkurentai, klientai, perkančiosios organizacijos matys situaciją įmonėse ir galės spręsti apie jų skaidrumą.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas

Tomas Tomilinas

Mob. 8 686 27 469

   Naujausi pakeitimai - 2017-02-28 12:13
   Rimas Rudaitis