Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario J. Džiugelio pranešimas: „Techninės pagalbos priemonių neįgaliesiems kompensavimo tvarka turi būti persvarstyta“

2017 m. kovo 2 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos atstovas Justas Džiugelis inicijuoja Neįgaliųjų aprūpinimo techninės pagalbos priemonėmis ir šių priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo pakeitimų persvarstymą. Pasak J. Džiugelio, kai kurie pokyčiai šioje srityje yra nepalankūs neįgaliesiems ir derėtų ieškoti galimybių juos koreguoti. Tam parlamentaras organizuoja specialų susitikimą ir diskusiją šiandien, kovo 2 d, kurioje ketina dalyvauti suinteresuotų pusių atstovai.

Nuo 2017 m. sausio 3 d. įsigalioję pakeitimai nustato, kad nuo šiol neįgalus asmuo, norėdamas gauti valstybės kompensaciją techninės pagalbos priemonei įsigyti, turi pirmiausia pats sumokėti visą reikiamą sumą ir tik po to, per pusmetį, gali atgauti dalį sumokėtų pinigų.

„Turint omenyje šių priemonių kainas, kurios dažnai siekia keletą tūkstančių eurų, tampa akivaizdu, kad dažnam neįgaliajam sukaupti visą sumą – išties didelė našta. Ankstesnė tvarka buvo kur kas palankesnė – asmuo pats turėdavo sumokėti 10 proc. sumos ir iškart gaudavo reikiamą pagalbinę priemonę“, – sako J. Džiugelis.

Todėl, anot Seimo nario, reikia ieškoti galimybių arba grįžti prie ankstesnės tvarkos, arba į šį procesą įtraukti bankus ir bandyti susitarti su jais dėl priemonių kompensavimo eigos.

Tokių pakeitimų galimybėms svarstyti į Seimo nario J. Džiugelio organizuojamą diskusiją pakviesti atstovai iš Techninės pagalbos neįgaliesiems centro, Neįgaliųjų reikalų departamento, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Lygių galimybių skyriaus, Lietuvos neįgaliųjų draugijos, Lietuvos paraplegikų asociacijos, Lietuvos žmonių su negalia sąjungos.

Susitikimas vyks kovo 2 d. 15 val. Seimo II rūmuose (442 kab.). Susitikimo trukmė – 1,5 val. Maloniai kviečiame žurnalistus dalyvauti.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88 886, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-03-02 09:33
   Rimas Rudaitis