Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Justo Džiugelio pranešimas: „JT Neįgaliųjų teisių komiteto rekomendacijų Lietuvai įgyvendinimas – misija (ne)įmanoma?“

2017 m. kovo 6 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Antradienį, kovo 7 dieną, 9.30 val. Seimo Žmogaus teisių komitetas kartu su Lietuvos neįgaliųjų forumu Seimo Konstitucijos salėje organizuoja konferenciją „Neįgaliųjų teisių konvencija: kas nauja praėjus metams po Neįgaliųjų teisių komiteto pateiktų rekomendacijų Lietuvai“, kurioje aptars Jungtinių Tautų (JT) Neįgaliųjų teisių komiteto pateiktų rekomendacijų įgyvendinimo Lietuvoje problemas ir iššūkius.

Pasak konferencijos koordinatoriaus Seimo Žmogaus teisių komiteto nario Justo Džiugelio, tai pirmoji konferencija, kurioje aptariamos JT Neįgaliųjų teisių komiteto rekomendacijos kartu su visomis atsakingomis ministerijomis, ieškoma galimų sprendimų būdų bei pasidalinama atsakomybe, jos nepaliekant vien tik atskiroms ministerijoms, kaip yra dabar.

„Visuomenė stipri tiek, kiek stiprus silpniausias jos narys. Klaidinga manyti, kad už dešimtadalį mūsų tautiečių yra atsakinga tik Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Tol, kol kitos ministerijos rūpinsis tik savo kompetencijos ribų klausimais, tol nepajudėsime įgyvendinant valstybės įsipareigojimus tarptautiniu lygiu“ – teigia J. Džiugelis.

Renginyje sveikinimo žodį tars Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, pranešimus skaitys JTO Neįgaliųjų komiteto narys prof. Jonas Ruškus, Lietuvos neįgaliųjų forumo prezidentė Dovilė Juodkaitė, dalyvaus socialinės apsaugos ir darbo bei sveikatos apsaugos ministrai, Lietuvos neįgaliųjų forumo administracijos, verslo ir darbdavių konfederacijų, nevyriausybinių organizacijų, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos, Švietimo ir mokslo, Teisingumo, Vidaus reikalų, Aplinkos ministerijų atstovai, Lygių galimybių kontrolierė.

Keturiose  diskusijose minėti dalyviai gvildens neįgaliųjų įdarbinimo, įtraukiojo švietimo, neįgaliųjų teisių apsaugos ir nediskriminavimo, aplinkos pritaikymo ir informacijos prieinamumo ir kitus klausimus.

JT Neįgaliųjų teisių komitetas 2016 m. balandį apsvarstė pirmąją Lietuvos ataskaitą dėl JT  Neįgaliųjų teisių konvencijos įgyvendinimo. Komitetas išreiškė nemažai pastabų dėl susirūpinimą keliančios neįgaliųjų padėties ir pateikė rekomendacijas, kaip jas gerinti.

 

Renginio programa.

 

Maloniai kviečiame dalyvauti žurnalistus.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88 886, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-03-06 16:06
   Eglė Saulė Trembo