Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos narių A. Bilotaitės ir L. Kasčiūno pranešimas: „Siekiama, kad ES lėšos viešinimui būtų panaudojamos skaidriai ir efektyviai“

2017 m. kovo 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Agnė Bilotaitė ir Laurynas Kasčiūnas susitikime su regioninės žiniasklaidos atstovais aptarė problemas, susijusias su regioninei žiniasklaidai tenkančia ES struktūrinės paramos dalimi viešinimui.

Susitikime dalyvavę regioninės, internetinės spaudos, radijo ir televizijos atstovai iškėlė klausimą, kodėl vienos ministerijos, pavyzdžiui, Finansų ministerija sugeba organizuoti konkursus viešinimui taip, kad jie pasiektų ir regioninę žiniasklaidą, o kitų viešinimui skirtos lėšos patenka vos keletui žiniasklaidos atstovų arba nusėda reklamos agentūrų pelno balanso eilutėje. Geru pavyzdžiu buvo minima Finansų ministerijos nustatyta tvarka, kurią siūlyta perimti ir kitoms ministerijoms.

Diskusijos iniciatorius L. Kasčiūnas pažymėjo, kad regioninę žiniasklaidą TS-LKD frakcija mato kaip regioninės politikos sudedamąją dalį, todėl būtina įsiklausyti į šio sektoriaus problemas ir visais įmanomais būdais jai padėti. Ne mažiau svarbu, kad ES fondų lėšos viešinimui būtų panaudotos kuo efektyviau, nes regioninė žiniasklaida yra arčiausiai žmogaus, tos paramos gavėjo.

„Tikimės valstybės lyderystės išsprendžiant regioninės žiniasklaidos problemas. Raginame Ministrą Pirmininką suburti darbo grupę iš Vyriausybės, Finansų ministerijos, regioninės žiniasklaidos, Viešųjų pirkimų tarnybos atstovų, kurie bendromis pastangomis sukurtų skaidrią ir efektyvią schemą, kaip organizuoti konkursus ES lėšoms, skirtoms viešinimui, kuo efektyviau panaudoti. Pradedame diskusijas, ar neverta viešinimo konkursus organizuoti per Centrinę perkančiąją organizaciją (CPO), o ne kiekvienai ministerijai atskirai, atsižvelgiant į jų administruojamas programas. Kreipsimės į Kultūros ministeriją, kad pagaliau būtų sukurtas tikslus regioninės, vietos žiniasklaidos registras, ko vis dar nėra, nors, regis, turėjo būti jau seniai padaryta“, – pirmuosius darbus vardijo Seimo narys L. Kasčiūnas.

Seimo Audito komiteto ir Antikorupcijos komisijos narė A. Bilotaitė nusprendė kreiptis į Valstybės kontrolę, kad atliktų analizę, ar skaidriai ir racionaliai organizuojami viešųjų pirkimų konkursai, skirti ES lėšomis finansuojamiems projektams viešinti. Po susitikimo su žiniasklaidos atstovais parlamentarei susidarė įspūdis, kad dalis lėšų nepasiekia galutinio adresato – žmogaus.

„Neaiškus kai kurių reklamos agentūrų vaidmuo dalyvaujant tokiuose konkursuose. Turime išsiaiškinti, kurios iš šių agentūrų sukurtos specialiai ES lėšoms pasisavinti, o kurios nuoširdžiai atlieka savo darbą. Iš žiniasklaidos atstovų susidarė įspūdis, kad yra ir tokių, ir tokių viešųjų ryšių agentūrų“, – sakė A. Bilotaitė.

Parlamentarai į savo artimiausią darbotvarkę įtraukė visų paminėtų klausimų sprendimą, nuoširdžiai tikėdami, kad pavyks pasiekti ir konkrečių rezultatų, kad valstybės lėšos (taip pat ir ES fondų) būtų naudojamos skaidriai, o būtina informacija pasiektų gyventojus efektyviausiais kanalais.

 

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6506

El. p. tsfrakcija@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-03-08 10:13
   Rimas Rudaitis