Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių Audronio Ažubalio ir Lauryno Kasčiūno pranešimas: „Seime įsteigta nauja „Mykolo Romerio“ laikinoji grupė“

2017 m. kovo 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lietuvos Respublikos Seime įkurta Seimo narių laikinoji „Mykolo Romerio“ grupė, kurios pirmininku išrinktas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Audronius Ažubalis. Prie šios grupės taip pat prisijungė TS-LKD nariai Laurynas Kasčiūnas, Žygimantas Pavilionis, Jurgis Razma.

A. Ažubalio teigimu, Lietuvoje gyvenančių tautinių bendruomenių santarvė gali būti pasiekta tik per bendrą, M. Romerio puikiai nusakytą Tėvynės suvokimą, todėl ši, lietuvių ir lenkų  tautoms svarbi asmenybė nusipelno rimto dėmesio.

Anot jo, M. Romeris – tarpukario Lietuvos teisininkas, teisėtyrininkas, ilgametis Vytauto Didžiojo universiteto rektorius – išskirtinio mūsų dėmesio nusipelnė ir dėl savo tautinės tapatybės supratimo. Būdamas lenkų kilmės, jis kartu buvo ir savo gyvenamos valstybės Lietuvos patriotas. „Esu lenkas, tikras Lietuvos pilietis, Lietuvos kraštietis, bet ne Lenkijos pakraščio gyventojas... Lietuva man su sostine Vilniumi yra bendra lietuvių ir Lietuvos lenkų krašto Tėvynė“, – yra rašęs M. Romeris. Būtent tokia tapatybė turi būti skatinama ir Lietuvos pietryčiuose. Būtent dėl to būtina orientuotis į tarp tautų ir Lietuvos tautinių bendrijų „tiltus tiesiančias“ ir pavyzdžiu laikytinas istorines asmenybes.

„Seime steigiamos laikinosios parlamentinės „Mykolo Romerio” grupės tikslas – mažinti Pietryčių Lietuvoje gyvenančių bendruomenių politinę, socialinę ir kultūrinę izoliaciją, skatinti jų integraciją į Lietuvos politinį, ekonominį ir kultūrinį gyvenimą“, – tikina L. Kasčiūnas.

Grupės nariai sieks užtikrinti tokią švietimo ir kultūros politiką, kuri skatintų tautinių bendrijų integraciją į Lietuvos visuomenę, ugdytų pilietiškumą ir patriotizmą. Grupė sieks užtikrinti, jog visų tautybių ir visų šalies regionų gyventojai jaustųsi pilnaverčiai Lietuvos piliečiai, turėtų galimybes įgyti tinkamą išsilavinimą ir kurti savo gerovę Lietuvoje.

 

Kontaktams:

Seimo TS-LKD frakcijos narys Audronius Ažubalis

Tel. (8 5)  239 6321

El. p. Audronius.Azubalis@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-03-13 08:39
   Eglė Saulė Trembo