Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininko pavaduotojo A. Nekrošiaus pranešimas: „Seime buriama darbo grupė nagrinės „automobilių“ ir kitų lėšų parlamentinei veiklai naudojimą bei interesų deklaravimą“

2017 m. kovo 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius kreipiasi į Seimo valdybą su prašymu sudaryti darbo grupę, kuri išanalizuotų Seimo narių lėšų parlamentinei veiklai naudojimo praktiką ir pateiktų rekomendacijas, kaip Seimo nariai turėtų elgtis sudėtingose situacijose.

„Rudens sesijoje pakeitus lėšų, skirtų Seimo narių parlamentinės veiklos išlaidoms, naudojimo tvarką iškilo daug klausimų ir spręstinų situacijų. Kylančios abejonės dėl Seimo narių išlaidų, atskirų sprendimų ir jų netinkamo deklaravimo mažina pasitikėjimą Seimu kaip valstybės institucija, jame dirbančiais tautos atstovais“, – sako Seimo Pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius.

Vienas iš Seimo vadovų siūlo, jog Seimo valdybos sudaryta darbo grupė išanalizuotų ankstesnių kadencijų metu Seimo narių veiklai skirtų lėšų parlamentinei veiklai naudojimo praktiką, nustatytų sudėtingas ar ginčytinas situacijas, išanalizuotų šios kadencijos Seimo narių sprendimus ir pateiktų rekomendacijas dėl gerosios praktikos pavyzdžių.

Arvydas Nekrošius siūlo, jog tuo pat metu darbo grupė turėtų įvertinti ir pateiktų rekomendacijas dėl kitų Seimo narių priimamų sprendimų, kurie gali būti potencialiais interesų konfliktų židiniais (pavyzdžiui, balsavimai dėl klausimų, susijusių su asmeniniais ar artimų asmenų interesais, nederamas poveikis valstybės institucijoms parlamentinės kontrolės metu, susijusių asmenų įdarbinimas ar kitoks valstybės lėšų naudojimas ir kiti klausimai).

Nustačius galimai teisės aktų reikalavimus pažeidžiančias situacijas jų vertinimą planuojama perduoti kompetentingiems Seimo struktūriniams padaliniams ar kitoms valstybės institucijoms.

Keliami klausimai aktualūs visoms Seimo frakcijoms, nepriklausomai nuo to, ar jos dirba pozicijoje, ar opozicijoje, todėl planuojama, jog į darbo grupės veiklą turėtų įsitraukti visų frakcijų atstovai.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Pirmininko pavaduotojas

Arvydas Nekrošius, tel. (8 5) 239 6678, el. p. [email protected]