Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Dainiaus Kepenio pranešimas: „Vis labiau populiarėjanti gyvensenos medicina. Kas tai? Perversmas medicinoje?“

2017 m. kovo 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Jau trečią  kartą Lietuvoje rengiama tarptautinė mokslinė konferencija „Gyvensenos medicina – raktas į lėtinių neinfekcinių ligų valdymą“, sukviesianti 2017 m. kovo 17 d. į LSMU garsiausius pasaulio bei Lietuvos gyvensenos medicinos, mitybos, psichologijos ir visuomenės sveikatos ekspertus. Šis tarptautinis renginys skirtas visų specialybių gydytojams, slaugytojams, psichologams, visuomenės sveikatos specialistams, kitų specialybių biomedicinos srities atstovams, mokslininkams bei akademinei bendruomenei.

„Džiugu, kad nenuilstantys konferencijos iniciatoriai – Lietuvos  sveikatos mokslų universitetas kartu su Europos gyvensenos medicinos profesionalų asociacija – parengė plačią programą, kurioje bus gvildenama  ne tik  mitybos nauda, bet ir psichologijos svarba gyvensenos medicinoje, ir judėjimo, kaip geriausio vaisto, nauda sveikatai,“ – teigia ką tik įkurto Seimo Sveikatos reikalų komiteto Sveikatos tausojimo ir stiprinimo reikalų pakomitečio narys Dainius Kepenis. 

Mokslas sukaupė daug įvairių duomenų, kurie byloja, kad sveika gyvensena, saikinga ir subalansuota mityba, kasdienis judėjimas  gali užkirsti kelią lėtinėms ligoms arba žymiai palengvinti šių ligų gydymą. „Deja, medicininė praktika rodo ką kita. Dar nemaža dalis mūsų sveikatos apsaugos  specialistų neįžvelgia populiarėjančios gyvensenos medicinos  naudos, ją ignoruoja, pasyviai taiko mokslu grįstus įrodymus, kad gyvensena gali prailginti žmogaus gyvenimą, pagerinti jo kokybę, išvengti daugybės ligų, net mirties atvejų,“ – sako Seimo narys.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis  66 proc. visų mirčių įvyksta dėl lėtinių neinfekcinių ligų, tačiau pakeitus gyvenseną mirčių sumažėtų iki 13 proc. „To galėtume siekti, jeigu labiau šviestume žmones, jeigu švietimo sistema darbais, o ne žodžiais, imtųsi atsakomybės  už mokyklinio amžiaus vaikų sveiką mitybą, privalomas sveikos gyvensenos, fizinio aktyvumo pamokas visoms mokinių amžiaus grupėms, taip pat  įsipareigotų skaidriai naudoti valstybės biudžeto ir kitas lėšas  minėtoms veikloms išlaikyti ir plėsti, o  valstybė pradėtų taikyti mokesčių lengvatas sveikatą saugojantiems produktams – vaisiams, daržovėms, žuviai, taip pat įvairioms fizinio aktyvumo veikloms,“ – sako Seimo narys Dainius Kepenis.

„Turime kuo pasidžiaugti: ilgai puoselėta gyvensenos medicinos idėja jau pradėta įgyvendinti Lietuvos sveikatos mokslų universitete, kuriame  vykdoma antrosios pakopos studijų programa „Gyvensenos medicina“, kurios paskirtis – rengti visuomenės sveikatos magistrus, gebančius diegti praktikoje šiuolaikinius sveikos gyvensenos principus, nustatyti rizikos veiksnius asmens sveikatai ir keisti jo gyvenseną. Tikiu, kad šios srities naujai parengti specialistai užims itin svarbią vietą Lietuvos sveikatos sistemoje, jų pagalba vyks labai rimti pokyčiai medicinoje,“ – pabrėžia Seimo narys Dainius Kepenis.

Konferencijos išvakarėse, kovo 16 d., ketvirtadienį, 10.30 val. Seimo Spaudos konferencijų salėje rengiama spaudos konferencija, skirta gyvensenos medicinos populiarinimui.

 

Seimo narys Dainius Kepenis

Tel. (8 5)  239 6603, el. p. [email protected]