Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas: „Būtina užkirsti kelią priešiškai propagandai ir nelegaliems TV turinio platintojams“

2017 m. kovo 15 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Olga Posaškova)

 

Kovo 15 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos (LKTA) prezidente Vaiva Žukiene ir direktoriumi Mariumi Daukantu, kurie teigia sunerimę dėl didėjančios nelegalios TV programų ir laidų prekybos. Pasak atstovų, tokios, nelegaliai įsigyjamos produkcijos turinio ir prieigos  suteikimo nereguliuoja jokia institucija. LKTA narių teigimu, tobulėjant technologijoms, atsiranda naujų galimybių nelegaliai įsigyti, matyti palydovu ir internetu perduodamas televizijų programas bei laidas, kurios pažeidžia  turinį ir prieigas šalyje reglamentuojančius įstatymus, dažnai kursto nesantaiką, skleidžia priešišką mūsų valstybei ir jos vertybėms propagandą, be to iškreipia konkurencijos sąlygas, paketuose nelegaliai siūlydamos papildomą produkciją, už kurią nei valstybei, nei autoriams nemokami mokesčiai.

„LKTA atstovai informavo, kad pastaruoju metu yra stebimas padidėjęs nelegalios produkcijos įsigijimo turguose ir internete aktyvumas. LKTA atliko tyrimą, kurio metu atskleidė nelegalaus TV programų paketų platinimo paplitimą ir vartotojų toleranciją nelegaliam TV turiniui. Apklausos metu buvo nustatyta, kad nelegalia televizija kuriuo nors būdų naudojasi 4,7 proc. namų ūkių, o net 20 proc. Lietuvos gyventojų toleruoja nelegalios televizijos tiekėjus. Šie skaičiai kelia nerimą ir artimiausiu metu turėsime rasti būdą, kaip mažinti šią šešėlinę veiklą, kuri gali būti siejama su tikslu skleisti priešišką Lietuvai propagandą“ , – sakė Seimo  Pirmininkas.

Pasak jo, šis klausimas turėtų būti įtrauktas ir į Seimo Kultūros komiteto darbotvarkę. Pirmininko manymu, atsakingoms institucijoms taip pat reikia išsiaiškinti TV vartotojų poreikius, kokio pobūdžio turinio jiems trūksta legaliai prieinamose TV programose, stiprinti nacionalinį turinį ir daugiau investuoti į žiniasklaidos raštingumą bei rūpintis antipiratine veikla.

Lietuvos kabelinės televizijos asociacija vienija įmones, telekomunikacijų tinklais teikiančias kabelinės televizijos, interneto bei kitas paslaugas, atstovauja ir gina jų teisinius, ekonominius, komercinius bei kitus interesus įvairiose valdžios bei verslo institucijose.

 

 

Daugiau informacijos:

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]