Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nariai Ž. Pavilionis ir P. Urbšys kreipėsi į Vilniaus merą dėl parodos uždarymo

2017 m. kovo 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Žygimantas Pavilionis ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Povilas Urbšys kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybės merą Remigijų Šimašių dėl Vilniaus rotušėje eksponuojamos parodos „Skirtingi karai“ uždarymo.

Pasak Seimo narių, parodoje pristatomi Sovietų Sąjungos vykdyti nusikaltimai yra ne tik nepasmerkiami, bet ir pateisinami. Tuometinė bolševikinė sistema įvardijama kaip „gyvybingas ir gerai organizuotas mechanizmas“, o Antrojo pasaulinio karo pradžia ir Lietuvos bei regiono valstybių okupacija (Ribentropo-Molotovo paktas) pateisinami, kaip tuo metu susiklosčiusių aplinkybių išprovokuoti veiksmai, nekaltas atsakas į „kitų pradėtas pasaulio dalybas“.

Seimo narių nuomone, diskusija apie skirtingų šalių požiūrį į istorines tragedijas yra reikalinga, tačiau žinant, kad Rusija iki šiol nėra pasmerkusi komunizmo nusikaltimų ir savo veiksmų Antrojo pasaulinio karo metu, jos istorinis pasakojimas negali būti pateikiamas kaip lygiavertis kitų šalių, ypač nukentėjusių nuo nacionalsocializmo ir komunizmo, pasakojimams. Seimo nariams nerimą kelia ir faktas, kad Lietuvos valstybingumą žeminanti paroda buvo atidaryta kovo 11-osios išvakarėse, o tai leidžia įtarti galimą Kremliaus vykdomos informacinės kampanijos, žeminančios Lietuvos valstybingumą, įtaką.

Laiške Vilniaus merui, Ž. Pavilionis ir P. Urbšys ragina R. Šimašių pavesti savivaldybės institucijoms atidžiau kontroliuoti panašių renginių organizavimą Vilniuje.

Paroda „Skirtingi karai“ („Different wars“) Vilniaus rotušėje buvo pristatyta šių metų kovo 6 dieną. Pasak renginio organizatorių, paroda atskleidžia naratyvų apie Antrąjį pasaulinį karą skirtumus šiuolaikiniuose šešių šalių (Rusijos, Vokietijos, Italijos, Lietuvos, Lenkijos ir Čekijos) mokykliniuose vadovėliuose. Iki šiol paroda buvo eksponuojama daugiausia Rusijoje: Maskvoje, Sankt Peterburge, Jekaterinburge, Permėje, Novosibirske ir Krasnojarske. Paroda buvo pristatyta ir Europos miestuose: Prahoje, Strasbūre ir Milane.

 

Kontaktams:

Žygimantas Pavilionis

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Tel. +370 (668) 42 126

El. p.: [email protected]