Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario E. Zingerio pranešimas: „Pritarta pasiūlymui minėti Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Suomijos Nepriklausomybės šimtmečius kartu!“

2017 m. kovo 23 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Užsienio reikalų komitetas 2017 m. kovo 22 d. posėdyje vieningai pritarė Seimo nario, Nepriklausomybės atkūrimo akto signataro Emanuelio Zingerio pasiūlymui minėti 100 metų Nepriklausomybę kartu su kitomis Baltijos šalimis, Lenkija bei Suomija.

Penkios valstybės (Suomija, Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija) 1917–1918 m. paskelbė Nepriklausomybę.

Pasiūlyta šventę minėti kartu. Bus bandoma rasti vieną datą, priimtiną visiems. Ši diena, anot idėjos iniciatoriaus, turėtų mums simbolizuoti naujo europinio kelio pradžią visoms penkioms tautoms ir išsivadavimą iš tada jau bolševikinės imperijos gniaužtų.

Pasiūlymas, kuris jau buvo apsvarstytas su užsienio parlamentų nariais bei kitais dalyviais Parlamentinio demokratijos forumo, vykusio Seime šių metų kovo 12 d., ir įtrauktas į forumo priimtą deklaraciją, dabar jau tapo oficialiu Lietuvos pasiūlymu surasti bendrą penkių tautų išsilaisvinimo paminėjimo dieną.

 

Anksčiau minėtų valstybių Nepriklausomybės atkūrimo datos:

 

Suomija – 1917 gruodžio 6 d.

Lietuva – 1918 vasario 16 d.

Estija – 1918 vasario 24 d.

Lenkija – 1918 lapkričio 11 d.

Latvija – 1918 lapkričio 18 d.

 

Kontaktams:

Seimo narys Emanuelis Zingeris

Tel. (8 5) 239 6644

El. p. [email protected]