Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas: „Vertiname Lenkijos Vyriausybės pareiškimą, kad Lenkija nepirks elektros energijos iš Baltarusijos Astravo atominės elektrinės“

2017 m. kovo 28 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis Varšuvoje susitiko su Lenkijos Vyriausybės įgaliotiniu energetikos infrastruktūros klausimais Piotru Naimskiu, su kuriuo aptarė regiono energetikos ateitį bei Astrave statomos atominės elektrinės klausimą.  Praėjusiąją savaitę Lietuva gavo svarbų politinį signalą iš Varšuvos apie tai, kad ši šalis nesiruošia pirkti kol kas dar statomos Astravo atominės elektrinės pagamintos elektros energijos. Lenkijos Vyriausybės įgaliotinis P. Naimskis pareiškė, kad „nėra galimybės pirkti energiją iš Baltarusijos“.

„Nesaugus Astravo AE projektas Baltarusijoje potencialiai sukurs ir nesąžiningą konkurenciją elektros rinkoje. Turime suvokti, kad Astravo AE elektra, jei elektrinė bus pastatyta, bus gaminama pažeidžiant tarptautinius branduolinės saugos reikalavimus, todėl ji neturėtų būti perkama ES šalyse. Vertiname Lenkijos vyriausybės pareiškimą, išsakytą strateginės energetikos struktūros Vyriausybės atstovo pono Piotro Naimskio, jog Lenkija nepirks elektros energijos iš Baltarusijos Astravo atominės elektrinės. Tikiuosi, kad ir mūsų trišalės asamblėjos sesijos dokumente atsispindės Astravo AE problema ir visų trijų valstybių – Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos – solidarumas“, – sakė šiuo metu su darbo vizitu Varšuvoje viešintis Seimo Pirmininkas.

Lietuvos Seimas šiuo klausimu užėmė ryžtingą poziciją – 2017 m. vasario 10 d. visos Seimo frakcijos pasirašė parlamentinių politinių partijų susitarimą dėl bendrų veiksmų Astravo AE klausimu. Susitarime pažymima, kad nesaugiai statoma Astravo AE yra grėsmė Lietuvai ir būtina imtis visų reikiamų veiksmų šiai grėsmei likviduoti. Tai reiškia, kad Lietuva reikalauja Baltarusijos sustabdyti Astravo AE statybos darbus, atlikti išsamius rizikos ir atsparumo vertinimo testus, surengti TATENA pilnos apimties misiją dėl aikštelės parinkimo įvertinimo, įsileisti tarptautinę ekspertų komisiją, kad būtų užtikrinta tarptautinė priežiūra. Tai, kad Astravo AE klausimas nėra tik Lietuvos galvos skausmas, rodo ir tai, jog 2016 m. lapkričio mėnesį Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, raginančią ES lygiu spręsti branduolinės saugos ir aplinkos apsaugos klausimus.

„Astravo AE saugumas turi būti ES ir Baltarusijos dialogo dalimi. Tikimės solidarumo ir principinės pozicijos reikalaujant, kad Baltarusija laikytųsi tarptautinių įsipareigojimų“, – sakė V. Pranckietis.

Seimo Pirmininkas šį klausimą taip pat aptars su Lenkijos Prezidentu Andžejumi Duda (Andrzej Duda), dvišaliuose pokalbiuose – su Lenkijos Senato ir Seimo vadovais Stanislavu Karčevskiu (Stanislaw Karczewski) bei Mareku Kučinskiu (Marek Kuchcinski), Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininku Andrijumi Parubijumi.

Šiandien Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos parlamentų vadovai pasirašys trišalę rezoliuciją.

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis dalyvauja Varšuvoje dvi dienas trunkančioje Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos parlamentų narių asamblėjoje.

 

Informaciją parengė:

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]